W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wzmacniamy relacje polsko-amerykańskie

22.03.2018

Zagrożenia dla bezpieczeństwa regionalnego i globalnego oraz współpraca polsko-amerykańska były głównymi tematami rozmowy Tomasza Szatkowskiego, podsekretarza stanu w MON i dr. Richarda D. Hookera, Jr. specjalnego doradcy prezydenta USA oraz dyrektora do spraw Europy i Rosji w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego (National Security Council).

logo_monns

Podczas spotkania poruszono także kwestie obecności sił amerykańskich w Polsce i perspektywy jej zwiększenia. Dr R. Hooker pozytywnie ocenił dotychczasową współpracę Sił Zbrojnych USA i Polski oraz warunki, jakie stwarzamy dla amerykańskich żołnierzy stacjonujących w naszym kraju. W trakcie rozmowy z zadowoleniem odnotowano spodziewane w najbliższych dniach podpisanie umowy dot. pozyskania zestawów obrony powietrznej i przeciwrakietowej Patriot.

W rozmowach ze strony amerykańskiej uczestniczył także Ambasador USA w Warszawie, Paul Jones.