W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wzrasta liczba ataszatów obrony przy placówkach dyplomatycznych w Polsce

21.09.2018

Do 38 na przestrzeni ostatnich dwóch lat wzrosła liczba ataszatów wojskowych, akredytowanych przy przedstawicielstwach dyplomatycznych w Warszawie. Było to możliwe dzięki utworzeniu ataszatów i objęciu stanowiska attaché obrony przy Ambasadach: Albanii, Grecji oraz Królestwa Niderlandów.

logo_monns

Ataszaty odgrywają istotną rolę w utrzymaniu i rozwoju międzynarodowej współpracy wojskowej. Attaché Obrony, Wojskowi, Morscy i Lotniczy w Warszawie zapewniają bieżącą współpracę dwustronną pomiędzy resortami obrony i siłami zbrojnymi krajów ojczystych a Ministerstwem Obrony Narodowej i Siłami Zbrojnymi Rzeczypospolitej Polskiej.

Wśród szczegółowych zadań attache jest m. in. rozwijanie bilateralnej współpracy wojskowej, przygotowywanie wizyt, koordynowanie procesów związanych z podpisywaniem porozumienia oraz umów.