W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Żołnierze w Polskich Kontyngentach Wojskowych są bezpieczni

18.03.2020

- Żaden z dowódców Polskich Kontyngentów Wojskowych nie informował o stwierdzeniu przypadku koronawirusa u polskiego żołnierza. Dowódcy dbają o to, by wprowadzone zostały rekomendacje Głównego Inspektora Sanitarnego Wojska Polskiego. Żołnierze służący w Polskich Kontyngentach są bezpieczni – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej po zakończonej wideokonferencji z dowódcami Polskich Kontyngentów Wojskowych.

Żołnierze w Polskich Kontyngentach Wojskowych są bezpieczni

W środę, 18 marca szef MON podczas wideokonferencji wysłuchał informacji na temat działań, które są podejmowane w Polskich Kontyngentach Wojskowych w związku ze światową epidemią koronawirusa.

Jak zaznaczył minister, żołnierze przebywający na misjach przestrzegają rekomendacji służb sanitarnych, a także są w stałym kontakcie z sojusznikami. - Ważne jest to, by w tej trudnej sytuacji okazywać solidarność, wypełniać zalecenia, zapewnić bezpieczeństwo dla żołnierzy, którzy służą temu żeby Polska była bezpieczna, żeby państwa NATO były bezpieczne – podkreślał minister.

Szef MON poinformował także, że rotacje żołnierzy z Polskich Kontyngentów Wojskowych będą się odbywały tak, jak zostały zaplanowane, a dzięki temu że żołnierze na misjach są objęci opieką wojskowych służb medycznych, po powrocie do Polski  nie będą objęci kwarantanną.

Dziękując wszystkim żołnierzom za dotychczasowe realizowanie zadań, których celem jest zahamowanie rozprzestrzeniania się wirusa, szef MON poinformował także, że dziś uruchomione zostanie mobilne wojskowe laboratorium, dzięki czemu zwiększy się  liczba przeprowadzanych badań w skali całego kraju.

Wideo