W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zrobimy wszystko, by młode pokolenie znało polskich bohaterów

16.09.2018

W sobotę Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej spotkał się z członkami Fundacji Pomnika Katyńskiego, dzięki którym w 2000 roku w centrum Baltimore stanął monument upamiętniający ofiary zbrodni katyńskiej. Minister podziękował za pamięć o Polsce i promowanie historii naszego kraju. Szef MON złożył także wieniec przed Pomnikami Katyńskimi w Baltimore i Jersey City.

160918_MMB_bohaterowie_RSuchy_01

Po południu w Muzeum Czynu Zbrojnego Polonii Amerykańskiej w Nowym Jorku odbyło się spotkanie z bohaterami II wojny światowej.

W trakcie spotkania, Helena Knapczyk zwróciła się do szefa MON z prośbą, aby podejmować działania, dzięki którym kolejne pokolenia na całym świecie będą poznawały historię Polski. Minister zapewnił weteranów,  że Polacy nigdy nie zapomną o tych, którzy walczyli o wolność i poświęcili swoje życie dla Polski.  - Zrobimy wszystko, by młode pokolenia dobrze znały losy polskich bohaterów. (…) To dzięki Państwa miłości i oddaniu Ojczyźnie, dzięki heroicznej postawie w czasie II wojny światowej dziś nasza Ojczyzna istnieje, i dziś możemy świętować setną rocznicę odzyskania niepodległości – mówił w trakcie spotkania minister.

Szef MON obejrzał także zbiory muzealne, wśród których są sztandary, mundury, medale oraz inne pamiątki z okresu I i II wojny światowej.

Szef MON przebywa z wizytą w USA, podczas której spotkał się z Williamem Thornberrym, przewodniczącym Komisji Sił Zbrojnych Izby Reprezentantów oraz Christopherem Smithem, jednym z sygnatariuszy listu kongresmenów do Sekretarza Obrony USA w sprawie poparcia dla polskich propozycji stałej obecności wojskowej USA w Polsce. z którymi rozmawiał m. in. o rozmieszczeniu stałej bazy wojsk amerykańskich w Polsce.

18 września Minister Obrony Narodowej weźmie udział w spotkaniu Prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie.

Zdjęcia (4)