W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Brak zagrożenia dla ludzi i środowiska po pożarze transformatora w elektrowni jądrowej Trillo-1 w Hiszpanii

17.05.2021

Państwowa Agencja Atomistyki otrzymała informację o pożarze transformatora w elektrowni jądrowej Trillo-1 w Hiszpanii. Pożar nie naruszył systemów bezpieczeństwa. Nie stwierdzono uwolnienia substancji promieniotwórczych.

komunikat_4

Pożar trwał 15 minut i objął transformator znajdujący się w części niejądrowej elektrowni. W następstwie pożaru doszło do automatycznego wyłączenia reaktora, zgodnie z procedurami.

Pożar został już ugaszony. Jak przekazała hiszpańska Rada Bezpieczeństwa Jądrowego (Consejo de Seguridad Nuclear), nie doszło do naruszenia systemów bezpieczeństwa ani nie stwierdzono jakiegokolwiek zagrożenia dla pracowników elektrowni, ludności czy środowiska.

Informację o zdarzeniu strona hiszpańska podała przez systemy wymiany informacji o zdarzeniach radiacyjnych USIE (system Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej).