W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Odpowiedź białoruskiego dozoru jądrowego na Pismo PAA ws. incydentu na stronie EJ w Ostrowcu

29.04.2021

Państwowa Agencja Atomistyki otrzymała odpowiedź na oficjalne zapytanie Prezesa PAA z dnia 26.04.2021 r., skierowane do Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Republiki Białorusi, dotyczące niepokojącego komunikatu, jaki pojawił się dzień 25.04 na stronie internetowej elektrowni jądrowej w Ostrowcu.

Komunikat Państwowej Agencji Atomistyki. W tle tablica z nazwą "Państwowa Agencja Atomistyki". Na pierwszym planie napis "komunikat" oraz logotyp Państwowej Agencji Atomistyki.

„Obecnie strona internetowa białoruskiej elektrowni jądrowej została przywrócona i działa normalnie. Zaistniały atak hakerski nie ma żadnego pośredniego ani bezpośredniego wpływu na bezpieczeństwo białoruskiej elektrowni jądrowej” – czytamy w odpowiedzi nadesłanej Prezesowi PAA przez Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Republiki Białorusi. Strona białoruska zapewniła także, iż państwowy dozór jądrowy w pełni realizuje odpowiednie działania w zakresie zapewniania bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej w EJ w Ostrowcu, zgodnie z ustawodawstwem krajowym i wymaganiami MAEA.