W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wysłuchanie publiczne przed uzyskaniem zezwolenia na eksploatację EJ w Ostrowcu

29.04.2021

W dn. 30.04 br. odbędzie się wysłuchanie publiczne, związane z udzieleniem zezwolenia na eksploatację pierwszego reaktora w Elektrowni Jądrowej w Ostrowcu na Białorusi.

Komunikat Państwowej Agencji Atomistyki. W tle tablica z nazwą "Państwowa Agencja Atomistyki". Na pierwszym planie napis "komunikat" oraz logotyp Państwowej Agencji Atomistyki.

Wydarzenie to jest organizowane na podstawie białoruskich przepisów krajowych. Mogą w nim brać udział w roli słuchaczy obywatele także innych krajów. Wysłuchanie odbędzie się w godzinach 14:00-19:00 w formie wideokonferencji. Wysłuchanie nie będzie tłumaczone na język polski lub inny język obcy.

W przypadku chęci uczestnictwa w tym wydarzeniu należy uprzednio powiadomić organizatora, wysyłając zgłoszenie na adres hearings@gosatomnadzor.gov.by

Istnieje także możliwość przesyłania pytań w formie pisemnej, które należy kierować na ww. adres mailowy.

Dokumenty związane z tym wydarzeniem dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Republiki Białorusi pod poniższym linkiem:

https://gosatomnadzor.mchs.gov.by/bezopasnost-belorusskoy-aes/obshchestvennye-slushaniya/