W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kalendarz przetargów skarbowych papierów wartościowych (SPW) na 2020 r.

29.11.2019

 

 

  1. Kalendarz przetargów obligacji skarbowych na 2020 r.
      1. Plan emisji obligacji skarbowych na 2020 r. zakłada przeprowadzanie w miesiącu dwóch przetargów obligacji (sprzedaży albo zamiany w zależności od sytuacji budżetowej i rynkowej), z wyjątkiem grudnia, w którym planowany jest jeden przetarg.
      2. Terminy przeprowadzania przetargów zostały zaplanowane na czwartek, z wyjątkiem przetargów w dniach: 24 stycznia, 5 czerwca, 6 listopada i 11 grudnia (przetargi w piątek). W kalendarzu uwzględniono harmonogram posiedzeń RPP, EBC i Fed oraz terminy zapadalności obligacji.
      3. Przetargi sprzedaży i zamiany obligacji będą co do zasady rozliczane w dniu T+2.
      4. Kalendarz przetargów obligacji skarbowych w 2020 r., przy przyjęciu przedstawionych założeń, jest następujący:

 

  Dzień miesiąca
  Kalendarz przetargów obligacji
  1 przetarg 2 przetarg
I 9 czw 24 pt
II 6 czw 20 czw
III 5 czw 19 czw
IV 2 czw 23 czw
V 7 czw 21 czw
VI 5 pt 25 czw
VII 9 czw 23 czw
VIII 6 czw 20 czw
IX 3 czw 24 czw
X 8 czw 22 czw
XI 6 pt 26 czw
XII 11 pt  

 

      1. W zależności od sytuacji rynkowej możliwe są modyfikacje przedstawionego kalendarza, w szczególności rezygnacja z przeprowadzania przetargu. Szczegółowe informacje będą podawane w kwartalnych i miesięcznych planach podaży SPW.

 

  1. Kalendarz przetargów bonów skarbowych
  1. Emisja bonów będzie się odbywać w zależności od sytuacji budżetowej i rynkowej.
  2. Przetargi bonów będą odbywać się nieregularnie w zależności od potrzeb (mogą być organizowane w dowolnym dniu tygodnia).
  3. Przetargi sprzedaży bonów będą co do zasady rozliczane w dniu T+2.
  4. Szczegółowe informacje dotyczące przetargów bonów skarbowych będą przedstawiane w kwartalnych i miesięcznych planach podaży SPW.

 

{"register":{"columns":[]}}