W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Ministrowie finansów

 

Imię i nazwisko

Okres urzędowania

Tadeusz Kościński

15.11.2019

Jerzy Kwieciński
Minister finansów, inwestycji i rozwoju

20.09.2019 - 15.11.2019

Mateusz Morawiecki
Prezes Rady Ministrów

30.08.2019 - 20.09.2019

Marian Banaś

4.06.2019 - 30.08.2019

Teresa Czerwińska

9.01.2018 - 4.06.2019

Mateusz Morawiecki
Prezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju i Finansów

11.12.2017 - 9.01.2018

Mateusz Morawiecki
Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju i Finansów

28.09.2016 - 11.12.2017

Paweł Szałamacha

16.11.2015 - 28.09.2016

Mateusz Szczurek

22.09.2014 - 16.11.2015
27.11.2013 - 22.09.2014

Jan Vincent - Rostowski

18.11.2011 - 27.11.2013
16.11.2007 - 18.11.2011

Zyta Gilowska

22.09.2006 - 16.11.2007

Stanisław Kluza

14.07.2006 - 22.09.2006

Paweł Wojciechowski

24.06.2006 - 14.07.2006

Zyta Gilowska

07.01.2006 - 24.06.2006

Teresa Lubińska

31.10.2005 - 07.01.2006

Mirosław Gronicki

21.07.2004 - 31.10.2005

Andrzej Raczko

16.06.2003 - 21.07.2004

Grzegorz W. Kołodko

06.07.2002 - 16.06.2003

Marek Belka

19.10.2001 - 06.07.2002

Halina Wasilewska-Trenkner

28.08.2001 - 19.10.2001

Jarosław Bauc

12.06.2000 - 28.08.2001

Leszek Balcerowicz

31.10.1997 - 08.06.2000

Marek Belka

04.02.1997 - 31.10.1997

Grzegorz W. Kołodko

28.04.1994 - 04.02.1997

Marek Borowski

26.10.1993 - 08.02.1994

Jerzy Osiatyński

01.07.1992 - 26.10.1993

Andrzej Olechowski

28.02.1992 - 05.06.1992

Karol Lutkowski

23.12.1991 - 27.02.1992

Leszek Balcerowicz

12.09.1989 - 22.12.1991

Andrzej Wróblewski

14.10.1988 - 12.09.1989

Bazyli Samojlik

17.07.1986 - 13.10.1988

Stanisław Nieckarz

09.10.1982 - 17.07.1986

Marian Krzak

24.08.1980 - 10.10.1982

Henryk Kisiel

21.11.1974 - 24.08.1980

Stefan Jędrychowski

22.12.1971 - 21.11.1974

Józef Trendota

01.07.1969 - 22.12.1971

Stanisław Majewski

15.07.1968 - 30.06.1969

Jerzy Albrecht

16.11.1960 - 15.07.1968

Tadeusz Ditrich

21.11.1952 - 28.07.1960

Konstanty Dąbrowski

07.03.1950 - 20.11.1952

Eugeniusz Kwiatkowski

17.04.1936 - 17.09.1939

Eugeniusz Kwiatkowski

12.10.1935 - 17.04.1936

Wacław Zawadzki

15.05.1934 - 28.02.1935

Wacław Zawadzki

10.05.1933 - 14.05.1934

Wacław Zawadzki

05.09.1932 - 09.05.1933

Jan Piłsudski

27.05.1931 - 05.09.1932

Ignacy Matuszewski

04.12.1930 - 26.05.1931

Ignacy Matuszewski

23.07.1930 - 03.12.1930

Ignacy Matuszewski

31.03.1930 - 22.07.1930

Ignacy Matuszewski

29.12.1929 - 30.03.1930

Ignacy Matuszewski

14.04.1929 - 28.12.1929

Gabriel Czechowicz

28.06.1928 - 08.03.1929

Gabriel Czechowicz

02.10.1926 - 28.06.1928

Czesław Klarner

08.06.1926 - 30.09.1926

Gabriel Czechowicz

15.05.1926 - 04.06.1926

Jerzy Zdziechowski

10.05.1926 - 15.05.1926

Jerzy Zdziechowski

20.11.1925 - 10.05.1926

Władysław Grabski

19.12.1923 - 14.11.1925

Władysław Kucharski

01.09.1923 - 14.12.1923

Hubert Linde

01.07.1923 - 30.08.1923

Władysław Grabski

28.05.1923 - 01.07.1923

Władysław Grabski

13.01.1923 - 26.05.1923

Bolesław Markowski

09.01.1922 - 13.01.1922

Zygmunt Jastrzębski

17.12.1922 - 02.01.1923

Zygmunt Jastrzębski

31.07.1922 - 17.12.1922

Zygmunt Jastrzębski

28.06.1922 - 30.07.1922

Jerzy Michalski

26.09.1921 - 02.06.1922

Bolesław Markowski (kierownik Ministerstwa)

19.09.1921 - 26.09.1921

Jan Kanty Steczkowski

26.11.1920 - 18.09.1921

Władysław Grabski

24.07.1920 - 26.11.1920

Władysław Grabski

23.06.1920 - 24.07.1920

Władysław Grabski

13.12.1919 - 09.06.1920

Leon Biliński

31.07.1919 - 9.12.1919

Stanisław Karpiński

04.04.1919 - 31.07.1919

Józef Englich

16.01.1919 - 04.04.1919

Władysław Byrka

18.11.1918 - 16.01.1919

 

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
15.11.2019 16:15 Paulina Pawlik
Pierwsza publikacja:
10.06.2019 08:49 Paulina Pawlik