W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat nr 5 w sprawie realizacji projektu: „Ujednolicenie zasad funkcjonowania podmiotów w zakresie gier losowych, zakładów wzajemnych, gier w karty i gier na automatach w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowania terroryzmu”

 

Generalny Inspektor Informacji Finansowej rozpoczął realizację projektu Ujednolicenie zasad funkcjonowania podmiotów w zakresie gier losowych, zakładów wzajemnych, gier w karty i gier na automatach w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowania terroryzmu.

Projekt jest adresowany m. in. do podmiotów prowadzących działalność w zakresie gier losowych, zakładów wzajemnych, gier na automatach w rozumieniu ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z 2018 poz. 165). W związku z powyższym Generalny Inspektor Informacji Finansowej zaprasza wszystkie zainteresowane podmioty, które prowadzą działalność w wyżej wskazanym zakresie do zgłaszania swojego udziału w projekcie.

Celem projektu jest wypracowanie wspólnych standardów realizacji obowiązków wynikających z ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finasowaniu terroryzmu (Dz. U. poz. 723, późn. zm.) przez podmioty prowadzące działalność w zakresie gier losowych, zakładów wzajemnych, gier w karty.

Ponadto proszę o kierowanie do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej zapytań związanych z realizacją obowiązków w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowania terroryzmu dotyczących działalności w zakresie gier losowych, zakładów wzajemnych, gier w karty i gier na automatach.

Zapytania i zgłoszenia proszę kierować do 30 czerwca 2019 roku na adres e-mail projekt.hazardowy.GIIF@mf.gov.pl 

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
31.05.2019 16:04 Marta Dyras
Pierwsza publikacja:
31.05.2019 16:04 Marta Dyras