Powrót

Komunikat nr 82 dotyczący zakłóceń w dostępności części usług w systemie CRBR w dniu 02 lutego 2026 r.

Informujemy, że w dniu 02 lutego  2026 r. występują problemy w komunikacji pomiędzy systemem teleinformatycznym CRBR a usługami podpisu zaufanego. Trwa analiza przyczyn w ramach zespołu nadzorującego infrastrukturę teleinformatyczną resortu finansów, współpracującego z Centralnym Ośrodkiem Informatyki.

Przepraszamy za utrudnienia, w kolejnych komunikatach będziemy informować o dalszych ustaleniach.

Ww. problemy powodują utrudnienia w dostępie do usług w systemie teleinformatycznym CRBR dostępnych przez stronę główną systemu (GUI CRBR – crbr.podatki.gov.pl). W szczególności dotyczy to niemożności wykorzystania podpisu zaufanego w procesie przekazywania zgłoszeń, weryfikacji statusu zgłoszenia, zgłaszania rozbieżności, wyszukiwania. Jednocześnie informujemy, że przekazywanie zgłoszeń do CRBR działa bez zakłóceń w przypadku przekazywania zgłoszeń podpisanych elektronicznie z wykorzystaniem certyfikatów kwalifikowanych. Usługi dostępne poprzez API systemu CRBR działają normalnie.

Ze względu na powyższe ograniczenia dostępności usług informujemy, że zgodnie z brzmieniem art. 60 ust. 3 ustawy AML, do biegu terminów, o których mowa w art. 60 ust. 1 ustawy AML, nie wlicza się dnia 02 lutego 2026 r.

{"register":{"columns":[]}}