W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konkurs Podatkowi Liderzy rozstrzygnięty

11.07.2019

Uśmiechnięci młodzi ludzie podnoszący prawą rękę w górę
  • W konkursie „Podatkowi liderzy" studenci i absolwenci zgłaszali swoje pomysły dotyczące nierówności w podatkach i sposobów ich niwelowania.
  • Laureaci mogą liczyć na płatny staż w Ministerstwie Finansów (MF) oraz udział w grupie roboczej, która zajmuje się tworzeniem nowych rozwiązań podatkowych.

Nierówności w podatkach to temat 5. edycji konkursu „Podatkowi liderzy". Uczestnicy proponowali rozwiązania, jak niwelować takie zjawisko, a swoje twórcze i innowacyjne pomysły będą mieli szansę realizować w MF.

W związku z rekordowo dużą liczbą zgłoszeń i bardzo wysokim poziomem merytorycznym uczestników, minister Marian Banaś zdecydował o zwiększeniu liczby miejsc stażowych dla laureatów konkursu do 8. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów, którzy otrzymają propozycje płatnych staży w MF. W ich trakcie wezmą udział w rozwiązywaniu najbardziej aktualnych wyzwań, które stoją przed polskim prawem podatkowym.

Pierwsza edycja konkursu odbyła się w czerwcu 2017 r. Od tego czasu aż 50 laureatów odbyło staże w Ministerstwie Finansów, gdzie zapoznali się z pracą nad nowymi rozwiązaniami podatkowymi.

Laureaci 5. edycji konkursu:

  1. Piotr Brzostek
  2. Paulina Domaszczyńska
  3. Yana Kotsiuba
  4. Konrad Kusiak
  5. Filip Leśniewicz
  6. Gustaw Masznicz
  7. Jakub Salomon
  8. Jan Żerański

Poniżej zaktualizowana wersja regulaminu w związku ze zwiększeniem liczby miejsc stażowych.

Materiały

Regulamin konkursu Podatkowi Liderzy
20190711Regulamin​_Konkursu​_11072019.docx 0.05MB
Aneks do regulaminu Podatkowi Liderzy
20190711Aneks​_do​_regulaminu.docx 0.02MB