W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konkurs Zarządzanie firmą – JA TITAN 2019

12.04.2019

Laureaci konkursu JA TITAN 2019 przed gmachem Ministerstwem Finansów
  • W Ministerstwie Finansów odbyły się finałowe rozgrywki Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą JA TITAN 2019.
  • Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Ministerstwa Finansów.

W dniach 11-12 kwietnia w Ministerstwie Finansów odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Młodzieżowej Przedsiębiorczości „Zarządzanie firmą – JA TITAN 2019". W Konkursie udział wzięło 12 najlepszych drużyn, wyłonionych spośród 1010 zgłoszeń. Uczestnicy konkursu mieli możliwość zweryfikowania swoich umiejętności i wiedzy dzięki poprowadzeniu własnej wirtualnej firmy w symulowanej rzeczywistości rynkowej.

„Zarządzanie firmą – JA TITAN 2019” - to program z zakresu edukacji finansowej skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Ma on na celu m.in. przygotowanie młodzieży do efektywnego zarządzania finansami małej firmy, a także nabycie umiejętności analizy jej dokumentów finansowych, np. budżetu, rachunku wyników, przepływów pieniężnych. Podczas gry uczniowie mogą przekonać się jak przydatne jest posiadania wiedzy z zakresu ekonomii, finansów i zarządzania.

Wydarzenie odbywa się cyklicznie, co roku na terenie całego kraju.