W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Minister Teresa Czerwińska na kongresie Polskiej Izby Ubezpieczeń

09.05.2019

Minister Teresa Czerwińska przemawia podczas kongresu
  • Minister finansów prof. Teresa Czerwińska 8 maja 2019 r. uczestniczyła w VII Kongresie Polskiej Izby Ubezpieczeń, którego tematem przewodnim była „Europa: innowacje, inspiracje, regulacje”.
  • W wydarzeniu uczestniczyli goście z kraju i zza granicy – przedstawiciele polskiego rządu i nadzoru finansowego, największych towarzystw ubezpieczeniowych oraz europejskich organizacji branżowych.

Kongres Polskiej Izby Ubezpieczeń to merytoryczna debata oraz okazja do wymiany doświadczeń i integracji środowiska ubezpieczeniowego i finansowego.

„Rozmawiamy o tym, jak znaleźć balans i pogodzić niezwykłą chłonność rynku w zakresie innowacji i nowych rozwiązań, a z drugiej strony zachować bezpieczeństwo zarówno klientów jak i sektora finansowego w Polsce. Sektor ubezpieczeniowy jest stabilny, solidny i bezpieczny. Jest gotowy by poszukiwać nowych rozwiązań i szans rynkowych, pozwalających wykorzystać możliwości, które wynikają z wysokiego tempa rozwoju gospodarczego” – podkreśliła w swoim wystąpieniu minister Teresa Czerwińska.

Podczas kongresu dyskutowano m.in. nt. potrzeb regulacyjnych w nowej kadencji Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej, wpływu sztucznej inteligencji na rozwój rynku ubezpieczeń oraz wyzwań, jakie stoją przed sektorem w zakresie odpowiadania na potrzeby klientów.