W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pełnomocnik ds. Analizy Danych w MF

04.01.2021

Monitor na którym widać dane w postaci słupkowej a obok filiżanka z kawą, okulary i długopis
  • Minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński powołał Wojciecha Marzyckiego na stanowisko Pełnomocnika ds. Analiz Danych.
  • Pełnomocnik będzie koordynował prace analityczne w zakresie kształtowania systemu podatkowego.

Biogram

Wojciech Marzycki to manager, posiadający wieloletnie doświadczenie w sektorze finansów, w tym w obszarze analizy danych.

Od 2015 r. związany z PKO Bank Polski S.A., odpowiedzialny za politykę kredytową i zarządzanie ryzykiem kredytowym w obszarze kredytów konsumpcyjnych.

Realizował strategiczne projekty banku, dotyczące m.in. optymalizacji procesów kredytowych i sprzedażowych, budowy hurtowni danych i nowoczesnego systemu oceny ryzyka kredytowego oraz wdrożenia metody wewnętrznych ratingów IRB (Internal Ratings-Based Approach, Metoda wewnętrznych ratingów).

Karierę zawodową rozpoczął w 2007 r. w Banku Zachodnim WBK (obecnie Santander Bank Polska), gdzie był odpowiedzialny za rozwój i wykorzystanie metod analitycznych do podejmowania decyzji biznesowych, automatyzacji procesów oraz do optymalizacji kosztów w obszarach ryzyka kredytowego, CRM i sprzedaży.