W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pierwszy cykl webinariów o Polskim Ładzie zakończony. Już wkrótce kolejna edycja

05.10.2021

Po lewej stronie napis Polski Ład a po prawej kontur Polski na tle flagi biło czerwonej
  • Zorganizowane przez MF webinaria „Podatkowy restart gospodarki – pakiet dla biznesu” spotkały się z olbrzymim zainteresowaniem firm.
  • W każdym z 5 spotkań tematycznych wzięło udział ponad tysiąc uczestników.
  • W październiku rusza kolejna edycja webinarów, realizowana we współpracy z organizacjami zrzeszającymi przedsiębiorców, księgowych i doradców podatkowych.

Polski Ład to nie tylko historyczna obniżka podatków, ale również kompleksowy pakiet rozwiązań dla biznesu.

Chcemy by biznes korzystał z tych rozwiązań w jak najszerszym zakresie. Żeby tak się stało, przedsiębiorcy muszą wiedzieć jakie otwieramy przed nimi możliwości

podkreśla wiceminister finansów Jan Sarnowski.

W tym celu Ministerstwo Finansów zorganizowało cykl webinariów online pod nazwą „Podatkowy restart gospodarki – pakiet dla biznesu”. Webinary dedykowane były poszczególnym grupom przedsiębiorców oraz różnym rozwiązaniom. Złożyło się na nie pięć spotkań tematycznych. Każde z nich cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem firm.

W webinarach poświęconych ułatwieniom dla korporacji udział wzięło ok. 1100 uczestników. Podobna liczba przedsiębiorców uczestniczyła w szkoleniu dotyczącym nowej ulgi – podatnika bezgotówkowego (ok. 1150 osób). Jeszcze większym zainteresowaniem cieszył się panel poświęcony ulgom dla branży innowacyjnej (ok. 1250 uczestników) i ulgom dla małych i średnich firm (ok. 1350 uczestników). Najwięcej osób pojawiło się na panelu o estońskim CIT - w tym webinarium udział wzięło aż 1400 uczestników.

Przedsiębiorcy, którzy wybiorą estoński CIT zapłacą podatek dopiero przy wypłacie zysku. To super-ulga podatkowa, która pozwala budować kapitał firm, zwiększać skalę działalności ale również tworzyć finansową poduszkę bezpieczeństwa. Cieszy mnie, że spotkanie dotyczące tego rozwiązania spotkało się z tak dużym zainteresowaniem ze strony biznesu

mówi wiceminister Jan Sarnowski.

Oprócz wiceministra finansów, prelegentami podczas webinariów byli również dyrektorzy departamentów merytorycznych w MF: Aleksander Łożykowski (Departament Podatków Dochodowych) oraz Paweł Selera (Departament Podatku VAT).

Wszyscy uczestnicy otrzymali na swoje skrzynki mailowe omawiane podczas spotkań prezentacje, do których będą mogli sięgać w dowolnej chwili.

W październiku ruszy kolejna edycja webinarów. Będą one organizowane we współpracy z organizacjami zrzeszającymi przedsiębiorców oraz przedstawicieli branży doradczej. We współpracę z Ministerstwem Finansów wejdą w tym zakresie m.in. Krajowa Izba Doradców Podatkowych, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Federacja Przedsiębiorców Polskich oraz Rada Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Zapraszamy do udziału!

{"register":{"columns":[]}}