W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Udział ministra Kościńskiego w spotkaniu Konstytuanty Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego

11.10.2021

Minister Tadeuszu Kościński podczas spotkania online Konstytuanty Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego
  • Minister Tadeusz Kościński uczestniczył w spotkaniu konstytuanty MFW/BŚ.
  • Do grupy należy Polska, Szwajcaria, Serbia, Kazachstan, Azerbejdżan, Kirgistan, Turkmenistan, Tadżykistan, Uzbekistan.
  • Omówiono wyzwania stojące przez Funduszem Walutowym i Bankiem Światowym w świetle wychodzenia z kryzysu Covid-19.

W ramach odbywających się w formule hybrydowej dorocznych spotkań Gubernatorów Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) i Banku Światowego (BŚ) minister Kościński uczestniczył w spotkaniu konstytuanty MFW/BŚ. W spotkaniu udział wzięli ministrowie finansów i prezesów banków centralnych krajów wchodzących w jej skład – Polska, Szwajcaria, Serbia, Kazachstan, Azerbejdżan, Kirgistan, Turkmenistan, Tadżykistan, Uzbekistan. Uczestnicy spotkania podzielają pogląd, że pomimo notowanych wzrostów gospodarczych, wiele krajów nadal odczuwa skutki pandemii, zarówno w sferze społecznej i gospodarczej.

Polska dobrze poradziła sobie w czasie kryzysu. W ubiegłym roku mieliśmy jedną z najpłytszych recesji w UE. W tym roku oczekujemy 4,9% wzrostu PKB

– podkreślił minister Kościński.

{"register":{"columns":[]}}