W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wiceminister Piotr Nowak uczestniczył w spotkaniu Gubernatorów MFW i Banku Światowego

15.10.2020

wiceminister Piotr Nowak podczas spotkania Gubernatorów MFW i Banku Światowego, przed nim telebim, na którym widać innych uczestników, na ścianie wiszą portrety polskich ministrów finansów

Wiceminister finansów Piotr Nowak uczestniczył w corocznym spotkaniu Gubernatorów Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) i Banku Światowego (BŚ), które odbyło się online 15 października 2020 r. 

Podczas posiedzenia Międzynarodowego Komitetu ds. Monetarnych i Finansowych dyskutowano nt. globalnych wyzwań, które stoją przed gospodarką światową i MFW.

Wiceminister Nowak wziął udział także w spotkaniu konstytuanty MFW/BŚ. Należą do niej ministrowie finansów i prezesi banków centralnych z Polski, Szwajcarii, Serbii, Kazachstanu, Azerbejdżanu, Kirgistanu, Turkmenistanu, Tadżykistanu i Uzbekistanu. Rozmowy dotyczyły zadań, jakie stoją przez Funduszem i Bankiem w związku z pandemią COVID-19 i jej skutków dla gospodarek państw członkowskich.