W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wizyta minister finansów Teresy Czerwińskiej w woj. śląskim

15.05.2019

Pani Minister Teresa Czerwińska w otoczeniu funkcjonariuszy celno-skarbowych
  • 14 maja 2019 r. minister finansów prof. Teresa Czerwińska i wiceminister finansów, zastępca szefa KAS Paweł Cybulski spotkali się z pracownikami i funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w woj. śląskim.
  • Podczas briefingu prasowego w II US w Gliwicach przedstawiciele resortu finansów podsumowali akcję Twój e-PIT na Śląsku.
  • Minister podziękowała pracownikom i funkcjonariuszom KAS za wkład w uszczelnianie systemu podatkowego w Polsce.

Minister finansów Teresa Czerwińska rozpoczęła wizytę na Śląsku od spotkania z kadrą IAS w Katowicach. Uczestniczył w nim również wiceminister finansów, zastępca szefa KAS Paweł Cybulski. Rozmowy dotyczyły działalności KAS w woj. śląskim – osiągniętych wyników i planów na przyszłość.

„Uszczelnianie systemu podatkowego to państwa zasługa. Nawet najlepsza legislacja, bez dobrego funkcjonowania Krajowej Administracji Skarbowej, nie będzie dawała właściwych rezultatów, stąd kluczowa jest rola pracowników i funkcjonariuszy KAS” – podkreśliła minister Czerwińska. „Będziemy skuteczni tylko wtedy, gdy będziemy działać wspólnie” – dodała.

Przedstawiciele kierownictwa resortu finansów odwiedzili także Oddział Celny Pocztowy w Zabrzu. Funkcjonariusze KAS zaprezentowali procedurę odprawy celnej przesyłek pocztowych oraz sprzęt wykorzystywany do ich sprawdzania. Pokazali również, jakie przedmioty ujawniają w przesyłkach: podróbki markowych produktów, wyroby tytoniowe, narkotyki, dopalacze, a także okazy CITES, czyli rośliny lub zwierzęta zagrożone wyginięciem.

Podsumowanie akcji Twój e-PIT w woj. śląskim

W II Urzędzie Skarbowym w Gliwicach minister finansów Teresa Czerwińska i zastępca szefa KAS Paweł Cybulski spotkali się z kierownictwem i pracownikami, aby podsumować tegoroczną akcję rozliczenia PIT.

„Dziękuję, bo to dzięki państwa pracy wdrożyliśmy usługę Twój e-PIT. W przyszłym roku czeka nas kolejne wyzwanie, związane z realizacją drugiego etapu działania usługi. Mam na myśli rozszerzenie jej o PIT-36 i PIT-36L, czyli formularze do rozliczenia dochodów uzyskiwanych z prowadzenia działalności gospodarczej oraz PIT-28 do dochodów z najmu” – powiedziała minister Czerwińska.

„W urzędach skarbowych coraz częściej wykorzystujemy procesy zautomatyzowane. Cieszę się, że te rozwiązania usprawniają działalność administracji skarbowej. Dzięki temu spada liczba kontroli podatkowych” – dodał wiceminister Cybulski.

Spotkanie w US zakończył briefing prasowy, na którym zaprezentowano wyniki akcji Twój e-PIT w woj. śląskim. Około 84 proc. tamtejszych podatników rozliczyło się w tym roku elektronicznie, co plasuje Śląsk w czołówce kraju, jeśli chodzi o wybór tej formy rozliczenia PIT.