W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

GreenEvo - Akcelerator Zielonych Technologii

GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii to innowacyjny Program Ministerstwa Klimatu (wcześniej Ministerstwa Środowiska) przygotowany z myślą o promocji polskich zielonych technologii. Podstawą funkcjonowania Programu jest realizacja zadania Ministra Klimatu, które ma na celu wsparcie polskich technologii środowiskowych w kraju i za granicą, stanowiące element polityki ochrony środowiska.

Dotychczas odbyło się sześć edycji Programu w latach 2009 – 2015, w których łącznie wybrano 74 technologie – Laureatów GreenEvo z następujących obszarów technologicznych:

  • odnawialne źródła energii,
  • przyjazne dla środowiska rozwiązania dla przemysłu wydobywczego,
  • rozwiązania wspierające oszczędność energii,
  • systemy wspierające monitorowanie i gromadzenie informacji o środowisku naturalnym,
  • technologie sprzyjające ochronie klimatu,
  • technologie wspierające gospodarkę odpadami,
  • technologie wodno-ściekowe,
  • technologie niskoemisyjnego transportu.

Program, mający charakter cykliczny, polega na wyborze Laureatów GreenEvo w ramach każdej edycji. Laureaci poprzez udział w szkoleniach otrzymują merytoryczne przygotowanie w zakresie zagranicznego transferu technologii, a następnie mają możliwość zaprezentowania zwycięskich rozwiązań technologicznych podczas międzynarodowych wydarzeń o charakterze promocyjnym.

VII edycja Programu, rozpoczęta w 2018 r. przeznaczona była wyłącznie dla Laureatów poprzednich edycji GreenEvo, celem wykorzystania istniejącego potencjału sprawdzonych technologii przedsiębiorców, którzy wspólnie z Ministerstwem Środowiska budowali dotąd markę GreenEvo. Podstawę wyboru i wsparcia Laureatów stanowi Regulamin VII Edycji Programu GreenEvo.

Kliknij, aby przejść do listy laureatów VII edycji.

W ramach nowej VIII edycji GreenEvo Ministerstwo Klimatu przygotowało konkurs w celu wyboru nowych technologii środowiskowych i powiększenia grona nagrodzonych przedsiębiorców. Posiedzenie Kapituły Konkursu tej edycji GreenEvo odbyło się 30 kwietnia 2020 r. Podstawę wyboru i wsparcia nowych Laureatów stanowi Regulamin VIII Edycji Programu GreenEvo.

Kliknij, aby przejść do listy Laureatów VIII edycji.

Program GreenEvo finansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Więcej informacji na stronie: www.greenevo.gov.pl

Materiały

Regulamin​_VII​_edycji​_Programu​_GreenEvo​_Lipiec​_2019
Regulamin​_VII​_edycji​_Programu​_GreenEvo​_Lipiec​_2019.pdf 0.82MB
Zmiana Regulaminu VII edycji GreenEvo
Zmiana​_Regulaminu​_VII​_edycji​_GreenEvo.pdf 0.07MB
Regulamin VIII edycji GreenEvo
Regulamin​_VIII​_edycji​_GreenEvo.pdf 2.91MB
Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
11.05.2020 14:02 Katarzyna Zielonka
Pierwsza publikacja:
30.10.2019 08:23 Katarzyna Zielonka