W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Współpraca międzynarodowa

W ramach działalności międzynarodowej uczestniczymy w następujących działaniach na forum Unii Europejskiej:

  • analizujemy polityki UE, strategie wieloletnie, plany i programy prac Rady UE oraz inne dokumenty programowe UE w zakresie, w którym ministerstwo pełni rolę instytucji wiodącej lub współpracującej; 
  • współpracujemy z Komisją Europejską (KE) oraz Parlamentem Europejskim (PE) i pozostałymi podmiotami zewnętrznymi działającymi w kontekście kształtowania polityki europejskiej.

Głównym elementem naszego działania w formułowaniu stanowiska Polski dotyczącego polityki energetycznej UE jest koordynacja wypracowywania stanowiska RP w zakresie kompetencji ministra, m.in. na posiedzeniach Rady Europejskiej i Rady UE. Ponadto prowadzimy sprawy związane z prezydencją w Radzie UE, w tym wypracowujemy stanowiska wobec programu prezydencji UE, ściśle z nią współpracujemy oraz oceniamy prace prezydencji. 

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
07.05.2018 16:29 administrator gov.pl
Pierwsza publikacja:
07.05.2018 16:33 Ilona Bartkowska
{"register":{"columns":[]}}