W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Innowacyjność

Dlaczego stawiamy na innowacje

W Ministerstwie Energii stawiamy na rozwój innowacji, ponieważ sektor energii ma potencjał do wyznaczania trendów technologicznych, co z kolei podnosi konkurencyjność polskiej gospodarki. Nie bez znaczenia są również fakty, że globalizacja, nowoczesne technologie i nowe modele biznesowe sprawiają, iż bezpieczeństwo energetyczne oraz łatwy dostęp do taniej energii stają się kluczowe dla rozwoju konkurencyjności, i innowacyjności światowych gospodarek. 

Zmiany te stanowią również szansę dla Polski. Mogą one bowiem wesprzeć rozwój obszaru energii, przedsiębiorczości oraz zintensyfikować nasz wzrost gospodarczy. Pełne wykorzystanie pojawiających się nowych możliwości wymaga ścisłej współpracy administracji ze środowiskami zaangażowanymi w rozwój sektora – w tym przede wszystkim przedstawicielami polskiej nauki oraz przedsiębiorcami. 

Równie ważna jest dla nas opinia obywateli. Dlatego też opracowując strategie rozwoju polskiej energetyki, wdrażając działania, które mają rozwijać ten sektor, uważnie wsłuchujemy się nie tylko w głosy decydentów i reprezentantów branży, lecz chcemy również intensywnie współpracować z Państwem - obywatelami zainteresowanymi energią i energetyką.

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
28.03.2018 20:40 Magda Smokowska
Pierwsza publikacja:
06.04.2018 12:49 Ilona Bartkowska
{"register":{"columns":[]}}