W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zwiększenie liczebności Wojska Polskiego

Jednym z naszych priorytetów jest zwiększenie liczebności Wojska Polskiego we wszystkich rodzajach sił zbrojnych (wojskach lądowych, specjalnych, lotnictwie, marynarce wojennej, obronie terytorialnej), w służbie zawodowej i w rezerwie oraz we wszystkich korpusach osobowych - szeregowych, podoficerów i oficerów.

wojska lądowe

Polska armia powinna być liczniejsza dlatego zachęcamy młodych ludzi, by planując swoją przyszłość, wzięli pod uwagę możliwość bycia żołnierzem zawodowym. Służba w Wojsku Polskim niesie wiele korzyści: stałość i pewność zatrudnienia, możliwość zdobycia wysoko specjalistycznych kwalifikacji oraz atrakcyjne perspektywy rozwoju zawodowego i osobistego. Obecnie jesteśmy na początku procesu formowania 18. Dywizji, nie zwalniamy także tempa rozwoju Wojsk Obrony Terytorialnej. Zamierzamy rozwinąć te jednostki, które już dzisiaj istnieją we wschodniej części Polski, do takich stanów aby gwarantowały wysoką gotowość bojową. Wzmacniamy również nasze zdolności obronne w cyberprzestrzeni. Finalizujemy obecnie prace nad sformowaniem wojsk obrony cyberprzestrzeni - to nasza odpowiedź na rosnące wyzwania i zagrożenia dla bezpieczeństwa cyberprzestrzeni Polski i jedno z naszych priorytetowych obszarów aktywności.