W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja dla osób niepełnosprawnych ruchowo

Dostępność architektoniczna

Adres: Ministerstwo Finansów, ul. Świętokrzyska 12, 00-916 Warszawa

Gmach Ministerstwa jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się.

Budynek usytuowany jest w dzielnicy Śródmieście, w ścisłym centrum Warszawy, otoczony ulicami: Świętokrzyską, Czackiego i Traugutta.

Do Ministerstwa można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej.

Łatwy dojazd możliwy jest metrem linią M2 – przystanek: Nowy Świat Uniwersytet lub autobusem – przystanek: Nowy Świat 02.

Najłatwiej dotrzeć do wejścia głównego budynku Ministerstwa – poprzez dziedziniec - który usytuowany jest od strony ul. Świętokrzyskiej. Po obydwu stronach dziedzińca znajdują się chodniki prowadzące do budynku. Są one usytuowane prostopadle do ul. Świętokrzyskiej. Nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla niewidomych/słabowidzących.

Na terenie dziedzińca od strony ul. Świętokrzyskiej funkcjonuje parking, na którym po prawej stronie wydzielone i oznaczone są 2 miejsca postojowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych (wjazd na parking i skorzystanie z możliwości parkowania na tych miejscach wymaga uprzedniego uzgodnienia).

Przed schodami do wejścia głównego od ul. Świętokrzyskiej po prawej stronie znajduje się podjazd dla osób z niepełnosprawnością ruchową wyposażony w poręcz.

Drzwi wejściowe do gmachu są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego. Istnieje możliwość zapewnienia asysty przez pracowników Ministerstwa przy wejściu do budynku po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym – tel. +48 (22) 694-57-77.

Po wejściu do budynku po prawej stronie od wejścia głównego znajduje się recepcja. Można w niej uzyskać niezbędne informacje jak poruszać się po budynku i o dostępnych usługach wsparcia. W Ministerstwie obowiązuje zasada, że pracownicy osobiście odbierają z recepcji umówionych gości i klientów urzędu.

Dalsze przejście zabezpieczone jest bramkami z kontrolą dostępu, przez które może przejechać osoba na wózku, a następnie poruszać się swobodnie po budynku –  korytarzem w lewo lub w prawo. Za bramkami po prawej stronie znajduje się szatnia. Na końcu korytarzy znajdują się przeszklone drzwi, a za nimi dalsze części budynku.

Schody (rozpoczęcie i zakończenie) oznakowane są kolorem kontrastowym.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Korytarze w budynku mają szerokość min. 150 cm, co umożliwia bezproblemowe wymijanie się osób poruszających się na wózkach.

Windy w budynku posiadają funkcje dostosowania do przewozu osób z trudnościami w poruszaniu się (najwięcej funkcji dostosowania ma winda w bloku F).

Toalety w bloku G od strony bloku F (od parteru do IV piętra) przystosowane do osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.

Informacja o lokalizacji bloku F i G znajduje się w recepcji. Na terenie budynku znajdują się również oznaczenia poszczególnych części gmachu i informacje, które ułatwią poruszanie się po nim i umożliwią odnalezienie poszukiwanego pomieszczenia.

W budynku znajdują się sale konferencyjne do organizacji wydarzeń przeznaczonych dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim, m.in. sala wyposażona w 2 kabiny dla tłumaczy (tłumaczenia symultaniczne), które mogą być również wykorzystywane do innych celów np. audiodeskrypcji. W Ministerstwie nie ma pętli indukcyjnych.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
07.11.2019 12:15 Marta Stoga
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Krystian Wyskiel
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Informacja dla osób niepełnosprawnych ruchowo 2.0 07.11.2019 12:26 Marta Stoga
Informacja dla osób niepełnosprawnych ruchowo 1.0 07.11.2019 12:15 Marta Stoga

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}