W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konsultacje podatkowe - projekt objaśnień podatkowych w zakresie cen transferowych dotyczących korekt cen transferowych

Zawiadomienie o rozpoczęciu konsultacji podatkowych dotyczących projektu objaśnień podatkowych w zakresie cen transferowych dotyczących korekt cen transferowych.

Przepisy dot. cen transferowych zawarte w ustawie z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa o CIT”) oraz ustawie z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: „ustawa o PIT”), obowiązujące od 1 stycznia 2019 r., regulują kwestie związane z dokonywaniem korekty cen transferowych między podmiotami powiązanymi:

  • przepisy art. 11e ustawy o CIT w powiązaniu z art. 12 ust. 3aa i art. 15 ust. 1ab ustawy o CIT oraz przepisy art. 23q ustawy o PIT w powiązaniu z art. 14 ust. 1ca i art. 22 ust. 1ab ustawy o PIT – regulują warunki dokonywania korekty cen transferowych,
  • przepisy art. 12 ust. 3l pkt 2 i art. 15 ust. 4k pkt 2 ustawy o CIT oraz przepisy art. 14 ust. 1o i art. 22 ust. 7e ustawy o PIT – regulują moment ujęcia korekty cen transferowych w księgach podatkowych.

W celu wyjaśnienia wątpliwości dot. sposobu stosowania ww. przepisów przygotowano projekt dokumentu ”OBJAŚNIENIA PODATKOWE W ZAKRESIE CEN TRANSFEROWYCH Nr 2 – KOREKTA CEN TRANSFEROWYCH”.

Konsultacje są otwarte dla wszystkich podmiotów. Zapraszamy do przesyłania w terminie do 6 listopada 2020 r. propozycji opinii, wniosków i uwag wraz ze szczegółowym ich uzasadnieniem, w wersji elektronicznej (prosimy o załączenie wersji edytowalnej) na adres: konsultacje.ct@mf.gov.pl.

Materiały

Zawiadomienie o rozpoczęciu konsultacji podatkowych - projekt objaśnień korekt cen transferowych
Zawiadomienie​_o​_rozpoczęciu​_konsultacji​_podatkowych​_-​_projekt​_objasnień​_korekty​_cen​_transferowych.pdf 0.19MB
Objaśnienia podatkowe w zakresie cen transferowych
OBJAŚNIENIA​_PODATKOWE​_W​_ZAKRESIE​_CEN​_TRANSFEROWYCH​_-​_konsultacje​_podatkowe-do​_publikacji.pdf 0.86MB
Klauzula informacyjna projekt objaśnień dot. korekt cen transferowych
Klauzula​_informacyjna​_projekt​_objaśnień​_dot​_korekt​_cen​_transferowych.pdf 0.20MB
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
08.10.2020 09:20 Tomasz Grzyb
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Jan Sarnowski
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Konsultacje podatkowe - projekt objaśnień podatkowych w zakresie cen transferowych dotyczących korekt cen transferowych 1.0 08.10.2020 09:20 Tomasz Grzyb

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP