W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie grupy roboczej Rady Rozwoju Rynku Finansowego ds. zrównoważonego finansowania

17.01.2020

Podsekretarz stanu w MF Piotr Nowak przemawia podczas spotkania do jego uczestników. Obok dyrektor Marcin Obroniecki.
  • Forum wymiany poglądów, realizacja zadań przewidzianych w Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego (SRRK) i propozycje nowych działań to główne cele grupy roboczej Rady Rozwoju Rynku Finansowego (RRRF) ds. zrównoważonego finansowania.
  • Tworzą ją przedstawiciele instytucji rynku finansowego, spółek, instytucji publicznych i niezależni eksperci.
  • Powołanie grupy stanowi realizację jednego z 90 działań zapisanych w SRRK.

„Zrównoważone finansowanie staje się coraz bardziej rozpowszechnione na świecie. W ramach Rady Rozwoju Rynku Finansowego tworzymy platformę wymiany informacji i doświadczeń z uczestnikami polskiego rynku finansowego, aby analizować potencjalne rozwiązania dla Polski” – powiedział podsekretarz stanu w MF Piotr Nowak podczas pierwszego posiedzenia grupy roboczej RRRF ds. zrównoważonego finansowania (ang. sustainable finance), które odbyło się 16 stycznia 2020 r. w Ministerstwie Finansów.

Dyskusja dotyczyła przede wszystkim wyzwań dla polskich podmiotów i instytucji publicznych, związanych z unijnym pakietem rozporządzeń dot. sustainable finance.

Wiceminister Piotr Nowak podkreślił rolę zrównoważonego finansowania w kontekście obecnych tendencji na międzynarodowych rynkach finansowych. Zwrócił się również do uczestników spotkania o zgłaszanie do Ministerstwa Finansów inicjatyw i wszelkich sygnałów, dotyczących nowych trendów dot. zrównoważonego finansowania.

Realizacja SRRK

Powołanie grupy roboczej RRRF ds. zrównoważonego finansowania stanowi realizację jednego z działań Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego w ramach obszaru zrównoważone finansowanie. W jej skład wchodzą przedstawiciele instytucji rynku finansowego, spółek, instytucji publicznych i niezależni eksperci. Docelowo grupa ma mieć stały charakter, a spotkania mają odbywać się regularnie.

{"register":{"columns":[]}}