W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Strategia Rozwoju Rynku Kapitałowego

Strategia Rozwoju Rynku Kapitałowego została przyjęta przez Radę Ministrów 1 października 2019 r. Stanowi ona pierwszy szczegółowy i kompleksowy plan rozwoju rynku kapitałowego w Polsce. Strategia została opracowana we współpracy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju i zespołem zewnętrznych konsultantów.
W Strategii zostało wskazanych 90 działań, które powinny zostać podjęte w celu przezwyciężenia wskazanych przez uczestników rynku barier i tym samym przyczynienia się do rozwoju polskiego rynku kapitałowego. Realizacja Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego przewidziana została na lata 2019–2023 i obejmuje uproszczenie procedur administracyjnych dla uczestników rynku kapitałowego oraz podjęcie pozostałych działań zmierzających do zwiększenia skali pozyskiwania kapitału przez polskie przedsiębiorstwa, płynności rynku i efektywności instytucji pośredniczących oraz wzrost poziomu oszczędności prywatnych.

Ewentualne pytania lub komentarze można kierować na adres: strategiarrk@mf.gov.pl

Projekt został sfinansowany ze środków Komisji Europejskiej i opracowany we współpracy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR). Realizacja SRRK jest przewidziana na lata 2019-2023. Jej opracowanie stanowi realizację jednego z postulatów zawartych w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Materiały

Strategia Rozwoju Rynku Kapitałowego
Strategia​_Rozwoju​_Rynku​_Kapitałowego.pdf 3.43MB
Projekt Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego
Projekt​_Strategii​_Rozwoju​_Rynku​_Kapitałowego2.pdf 1.68MB
Capital Market Development Strategy
Capital​_Market​_Development​_Strategy2.pdf 1.94MB
Stanowisko Ministerstwa Finansów odnośnie do nadesłanych uwag
Stanowisko​_MF​_odnośnie​_do​_nadesłanych​_uwag.docx 0.42MB
Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
29.09.2020 11:41 Anna Zaborska
Pierwsza publikacja:
23.05.2019 15:55 Jolanta Skoczylas