W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Pożar budynku wielorodzinnego w Pieńsku

16.04.2021

Pożar dachu budynku wielorodzinnego w Pieńsku

W dniu 09.04.2021r. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Zgorzelcu otrzymało informację o pożarze dachu w budynku wielorodzinnym na terenie miejscowości Pieńsk.

Po przybyciu pierwszego zastępu z OSP KSRG Pieńsk stwierdzono rozwinięty pożar dachu oraz poddasza w budynku wielorodzinnym. W budynku wydzielone były 4 lokale mieszkalne, z których jeden był niezamieszkały. Osoba zgłaszająca przeprowadziła ewakuację 5 osób dorosłych oraz 4 dzieci z budynku. Działania zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w budynku, przeszukaniu lokali mieszkalnych pod kątem przebywania w nich osób, podaniu łącznie 4 prądów wody: 2 od wewnątrz i 2 z zewnątrz budynku (z drabiny mechanicznej SCD-32 oraz podnośnika SH18), zbudowano zasilanie wodne z oddalonego ok. 50 metrów cieku wodnego w oparciu o motopompy pływające. Pożar zlokalizowano po 36 minutach od przybycia na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu.  Na miejscu zdarzenia obecny był Komendant Powiatowy PSP w Zgorzelcu oraz Oficer Operacyjny. Działania zostały zakończone po 7 godzinach i 41 minutach. W działaniach udział brały:

  • 8 zastępów z JRG Zgorzelec i JRG Bogatynia,
  • 8 zastępów z OSP (Pieńsk, Węgliniec, Czerwona Woda, Dłużyna Dolna).

 

Na miejscu także prace prowadziła: Policja, Pogotowie Energetyczne, Burmistrz Miasta i Gminy Pieńsk, Zarządca budynku, Biegły Sadowy z zakresu pożarnictwa

 

Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Łukasz Łysiak

Zdjęcia (2)