W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Śmiertelny wypadek w miejscowości Żarka nad Nysą

25.05.2021

Pobocze drogi. Częściowo na pasie drogi stoi samochód osobowy Daewoo Matiz w kolorze czerwony. Drzwi kierowcy otwarte. W tle za przydrożnym rowem drzewo z częściowo zdartą korą. Za Matizem stoi biały bus.

W dniu dzisiejszym o godz. 8.42 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Zgorzelcu wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego na drodze wojewódzkiej nr 351 na wysokości miejscowości Żarka Nad Nysą. Do wypadku zadysponowano 3 zastępy z JRG Zgorzelec oraz jeden z OSP Pieńsk. Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy marki Daewoo Matiz, który wypadł z jezdni i uderzył w drzewo. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej. Na miejsce zdarzenia przybył także Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja oraz prokurator. Niestety w wyniku doznanych obrażeń młoda 25-letnia kobieta zmarła.

Opracowanie oraz zdjęcia: KP PSP w Zgorzelcu

Zdjęcia (3)