W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Śmiertelny wypadek w pobliżu miesjcowości Koźmin

07.06.2021

Samochód osobowy, kombi, kolor srebrny, leży w przydrożnym rowie. Przechylony na prawy bok, drzwi od strony kierowcy otwarte. Z prawej strony na poboczu widać część parawanu w kolorze czerwonym

     W dniu 06.06.2021r. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Zgorzelcu otrzymało informację o wypadku 2 pojazdów osobowych z co najmniej 2 osobami poszkodowanymi na DW352 za miejscowością Koźmin.

     Po przybyciu pierwszego zastępu z JRG Zgorzelec stwierdzono wypadek z udziałem 2 samochodów osobowych, w wyniku którego poszkodowane zostały z pojazdu VW Passat kobieta w zaawansowanej ciąży oraz i dziecko w wieku 3 lat, z pojazdu Audi A6 mężczyzna (pasażer). Na miejscu zdarzenia przed przybyciem służb ratowniczych przeprowadzana była resuscytacja krążeniowo-oddechowa u dziecka przez przejeżdżających tą drogą 2 funkcjonariuszy JRG Zgorzelec będących w czasie wolnym od służby. Dalsze czynności ratownicze były prowadzone przez strażaków wspólnie z ratownikami Państwowego Ratownictwa Medycznego. 2 osoby dorosłe zostały zabrane przez ZRM do szpitala, natomiast u dziecka będący na miejscu zdarzenia lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego stwierdził zgon. Z relacji świadków zdarzenia wynikało, iż kierujący pojazdem Audi oddalił się z miejsca zdarzenia w kierunku miejscowości Radomierzyce.

     Na miejscu zdarzenia obecny był Oficer Operacyjny. Działania zostały zakończone po 6 godzinach i 24 minutach. W działaniach udział brały:

  • 2 zastępy z JRG Zgorzelec,
  • pojazd SLOp z KP PSP Zgorzelec – Oficer Operacyjny,
  • 1 zastęp z OSP KSRG Radomierzyce.

     Na miejscu także prace prowadziła: Policja oraz Prokurator,

Opracowanie i zdjęcia: KP PSP w Zgorzelcu

Zdjęcia (3)