W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Batalionowa Grupa Bojowa

Państwem ramowym eFP w Polsce są Stany Zjednoczone, a państwami kontrybuującymi - Wielka Brytania, Rumunia i Chorwacja. Wojska sojusznicze stacjonują we wschodniej Polsce, w okolicach Orzysza.

Amerykański kontyngent w eFP to ponad 800 żołnierzy 3. Batalionu 2. Pułku Kawalerii. Kontyngent ten stanowi trzon „polskiej” wielonarodowej batalionowej grupy bojowej eFP.  Grupę dopełniają żołnierze z Wielkiej Brytanii, Rumunii i Chorwacji.

Na co dzień „polska” grupa eFP współdziała z 15 Giżycką Brygadą Zmechanizowaną, a jej działania, podobnie jak w przypadku pozostałych batalionowych grup bojowych eFP, są koordynowane przez Wielonarodową Dywizję Północny Wschód formowaną w Elblągu.

Najświeższe informacje na temat działań grupy bojowej znaleźć można na jej profilach społecznościowych na Facebooku  i Twitterze.

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
17.12.2018 09:45 Paweł Kmiecik
Pierwsza publikacja:
04.12.2018 09:04 Paweł Kmiecik