Kandydat Ministerstwa Cyfryzacji Sekretarzem Wykonawczym Eutelsat IGO

Zgromadzenie Ogólne Eutelsat IGO wybrało dzisiaj Piotra Dmochowskiego-Lipskiego na swojego szefa. Wybory sekretarza wykonawczego tej organizacji odbyły się po ponad rocznej kampanii wyborczej przy dużym wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Kandydat Polski, wspierany przez MC wygrał zdecydowanie pokonując w drugiej turze Portugalczyka w stosunku 29 do 20 (w pierwszej turze zgromadził 27 głosów, na kandydata Portugalii oddano 18 głosów oraz na kandydata Włoch 4 głosy).

Wybory cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem państw członkowskich Eutelsat IGO. Po raz pierwszy od 10 lat w Zgromadzeniu Ogólnym wzięli udział wszyscy członkowie organizacji (49,  w tym Polska od 1991 r.).    

Eutelsat IGO z siedzibą w Paryżu,  jest organizacją międzynarodową, afiliowaną przy ONZ w Nowym Jorku oraz Międzynarodowym Związku Telekomunikacyjnym (ITU) w Genewie. Zajmuje się kontrolą wykonywania zadań misji publicznych przez firmę łączności satelitarnej EUTELSAT S.A. Firma ta korzysta z pozycji satelitarnych i częstotliwości radiowych, których prawnym dysponentem jest Eutelsat IGO. W zamian Eutelsat S.A. musi wywiązywać się z szeregu zobowiązań w sferze publicznej.

Piotr Dmochowski-Lipski jest doświadczonym menedżerem i ekspertem w zakresie zarządzania, mediów, telekomunikacji i międzynarodowej polityki satelitarnej. Pełnił do tej pory funkcję Przewodniczącego Komitetu Doradczego Eutelsat IGO. Jest także Wiceprzewodniczącym Komitetu Doradczego Międzynarodowej Organizacji ds. Telekomunikacji Satelitarnej (ITSO) w Waszyngtonie.

Navigation Menu

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 22.11.2017 13:18
Osoba publikująca: Joanna Marczak-Redecka
Zmodyfikowano: 20.11.2017 10:11
Osoba modyfikująca: Joanna Marczak-Redecka