W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Jednolity Rynek Cyfrowy

Jesteśmy aktywnym partnerem na arenie europejskiej. Kreujemy i wspomagamy proces legislacyjny w sferze szeroko pojętych spraw cyfrowych, ale chcemy to robić mając przede wszystkim na względzie budowanie w pełni rozwiniętego europejskiego Jednolitego Rynku Cyfrowego (JRC),  korzystnego dla polskiego obywatela, użytkownika Internetu, konsumenta i biznesmena.

Wierzmy przy tym, że agenda cyfrowa ma szczególny potencjał integrujący Unię Europejską pod względem nie tylko gospodarczym, ale i politycznym i staramy się podejmować jej wyzwania każdego dnia.

W codziennej pracy bierzemy udział w procesie decyzyjnym UE, współpracujemy z Komisją Europejską i Parlamentem Europejskim. Wpółorganizujemy wydarzenia na szczeblu europejskim i międzynarodowym. Powstają u nas też projekty rozwiązań prawnych i ustaw dostosowujących prawo do wymogów społeczeństwa informacyjnego. Współtworzymy również decyzje, które zapadają w innych niż UE organizacjach międzynarodowych.

Zapewniamy analityczne wsparcie ministra cyfryzacji w dziedzinach ekonomii i technologii. Poprzez współdziałanie z instytucjami podległymi ministrowi, sektorem przedsiębiorstw, organizacjami branżowymi oraz uczelniami wyższymi budujemy know-how resortu. Dostarczamy informacje i analizy ad hoc w procesie decyzyjnym. Wspieramy zarządzanie strategicznymi celami ministra.
 
Wśród najważniejszych tematów JRC, za które jesteśmy odpowiedzialni są: gospodarka oparta na danych, ramy regulacyjne dla sektora łączności elektronicznej, cyberbezpieczeństwo, ochrona danych osobowych, zarządzanie internetem, widmo radiowe, roaming międzynarodowy, międzynarodowy wymiar e-administracji, łączność satelitarna.

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
04.11.2020 09:55 Jakub Karpowicz
Pierwsza publikacja:
18.12.2017 10:14 Paweł Ratyński
{"register":{"columns":[]}}