W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Agnieszka Gryszczyńska

Doktor habilitowany nauk prawnych, inżynier informatyk. Adiunkt w Katedrze Prawa Informatycznego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie del. do Prokuratury Krajowej.

Dr hab. inż. Agnieszka Gryszczyńska od 2005 jest zatrudniona w Katedrze Prawa Informatycznego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W 2020 r. uzyskała stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki prawne.

Jako prokurator zajmuje się głównie zwalczaniem cyberprzestępczości – m.in. pełniła funkcję kierownika Działu III do spraw cyberprzestępczości w Wydziale II do Spraw Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Warszawie, a następnie była koordynatorem postępowań dotyczących cyberprzestępczości w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie. Aktualnie jest prokuratorem delegowanym do Prokuratury Krajowej, do Działu do Spraw Cyberprzestępczości w Departamencie Postępowań Gospodarczych.

Dr hab. inż. Agnieszka Gryszczyńska od 2017 r. jest wykładowcą w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury, gdzie brała udział w projektach „Szkolenia z zakresu prawa gospodarczego i cywilnego dla kluczowych kadr sądownictwa” oraz „Zapobieganie i zwalczanie cyberprzestępczości”. Ponadto jest wykładowcą studiów MBA w zakresie zarządzania cyberbezpieczeństwem (WAT), studiów podyplomowych poświęconych ochronie danych osobowych i informacji niejawnych (UKSW, ALK, UWr), zarządzaniu bezpieczeństwem informacji (SGH) oraz informatyce śledczej (Uczelnia Łazarskiego).

W latach 2019-2021 była członkiem Rady do Spraw Cyfryzacji. Od kwietnia 2020 r. jest również członkiem Komitetu Informatyki Polskiej Akademii Nauk.

Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych (w tym monografii, artykułów naukowych oraz rozdziałów w recenzowanych monografiach), współautorka komentarzy, a także redaktorka monografii poświęconych prawnym problemom informatyzacji, rejestrom publicznych, jawności i jej ograniczeniom oraz cyberbezpieczeństwu. Prelegentka licznych konferencji krajowych i międzynarodowych. W 2016 r. została laureatką konkursu Rising Stars – Prawnicy Liderzy Jutra.
 

{"register":{"columns":[]}}