W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Jarosław Mojsiejuk

Prawnik, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego.
Manager IT z ponad 20 letnim stażem. Nominowany do Rady ds. Cyfryzacji na wniosek Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Był pracownikiem naukowym Wydziału Prawa, Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku; współpracownikiem Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej (1990 - 1992) oraz pracownikiem Biura Delegata Pełnomocnika Rządu ds. reformy samorządu terytorialnego. Uczestniczył w tworzeniu podstaw samorządu terytorialnego w Polsce Płn. Wsch, a później samorządu gospodarczego.

1991- Dyrektor Biura Sejmiku Samorządowego woj. Białostockiego.

1992 – współtwórca samorządu gospodarczego, a następnie pierwszy dyrektor izby gospodarczej w Białymstoku (Izba Przemysłowo-Handlowa).
W latach 1992 – 2001 był dyrektorem departamentów i biur w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, m.in. Dyrektorem Departamentu Spraw Obywatelskich oraz Departamentu Migracji i Uchodźstwa, odpowiedzialnym m.in. za przygotowywanie projektów ustaw i reprezentowanie rządu w toku prac parlamentarnych dot. m.in. obywatelstwa, mniejszości narodowych, ewidencji ludności i dokumentów tożsamości, migracji w tym problematyki uchodźców, inicjator rozpoczęcia rządowej akcji repatriacji Polaków z Kazachstanu, a także aktów prawnych związanych z przystąpieniem Polski do UE i NATO (ochrona informacji niejawnych i wniosków o ratyfikacje umów w tym zakresie).

2001 - nadal Hewlett - Packard Polska Sp. z o.o., od 2015 roku Manager w Hewlett Packard Enterprise Polska - a także Pełnomocnik HPE ds. Ochrony Informacji Niejawnych.

W latach 2007 - 2018 Dyrektor w Cyfrowym Polsacie S.A, kierował Pionem odpowiedzialnym za realizację obowiązków operatora telekomunikacyjnego na rzecz bezpieczeństwa państwa, zwalczania fraudów TV, ochrony informacji niejawnych, i różnych aspektów cyberbezpieczeństwa itp. Był też członkiem zarządów spółek telekomunikacyjnych.

Pełnił funkcje członka Zarządu, a także Prezesa Stowarzyszenia „Sygnał” skupiającego największych nadawców i dystrybutorów telewizyjnych w Polsce.

2005 - 2007 Wiceprezes, a przez kilka kadencji członek Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.

Jest członkiem Rady Związku Cyfrowa Polska (ZCP) oraz Komitetu Chmurowego i Cyberbezpieczeństwa ZCP.

Jest autorem i współautorem projektów ustaw i aktów wykonawczych oraz opracowań związanych m.in. z ochroną informacji, problematyką rejestrów i ewidencji w systemach teleinformatycznych, e-administracji i bezpieczeństwa, ekspertem i uczestnikiem prac wielu komisji parlamentarnych, w tym ds. rozpatrzenia projektu ustawy o podpisie elektronicznym, o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym z ramienia Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Wielokrotnie występował na wielu konferencjach dot. ICT.

Prowadził zajęcia ze studentami Krajowej Szkoły Administracji Publicznej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego na studiach podyplomowych, był członkiem Rady Naukowej NASK PIB.

W latach 2019 - 2023 był zapraszany w charakterze eksperta, na posiedzenia Rady ds. Cyfryzacji.

Jest kawalerem Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski i brązowego Krzyża Zasługi oraz medalu ”Za zasługi dla obronności Polski”.

{"register":{"columns":[]}}