W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wiceminister Anna Kornecka wzięła udział w posiedzeniu Zespołu Trójstronnego ds. Budownictwa i Gospodarki Komunalnej

22.02.2021

Perspektywy rynku pracy w budownictwie do 2027 roku – to jeden z tematów poruszanych podczas dzisiejszego spotkania Zespołu Trójstronnego ds. Budownictwa i Gospodarki Komunalnej. Wzięła w nim udział wiceminister rozwoju, pracy i technologii Anna Kornecka.

New building structure in urban environment

Cieszę się, że udało się reaktywować prace Zespołu. Posiedzenia Zespołu są okazją do omówienia kluczowych kwestii dla sektora budownictwa z przedstawicielami ministerstw oraz ze stroną pracodawców i pracobiorców

– powiedziała wiceminister Anna Kornecka.

Podczas dzisiejszego spotkania dyskutowano na temat sytuacji sektora budownictwa oraz występujących w nim tendencji. Ważnym wątkiem dyskusji było oddziaływanie pandemii na sektor budownictwa. Ewa Flaszyńska, dyrektor Departamentu Rynku Pracy w MRPiT, przedstawiła prezentację na temat rynku pracy w budownictwie. Dzisiejsze posiedzenie Zespołu było pierwszym posiedzeniem od 9 stycznia 2019 r.

W posiedzeniu wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Finansów i Polityki Regionalnej, Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele strony pracodawców i pracowników.

Zespół Trójstronny do Spraw Budownictwa i Gospodarki Komunalnej (wcześniej – Zespół Trójstronny do Spraw Budownictwa) został utworzony 19 października 2005 roku. O jego powstanie wnioskowali partnerzy społeczni z sektora budownictwa: liczące się w środowisku związki zawodowe, jak i organizacje pracodawców, którzy widzieli potrzebę powstania płaszczyzny dialogu społecznego dla branży budowlanej.

W skład Zespołu wchodzą przedstawiciele strony rządowej, pracowników i pracodawców. Przedmiotem prac Zespołu Trójstronnego ds. Budownictwa i Gospodarki Komunalnej są zagadnienia związane z rynkiem pracy w sektorze budownictwa i nieruchomości, w tym kwestie dotyczące gospodarki przestrzennej i komunalnej oraz materiałów i wyrobów budowlanych, jak również kwestie edukacji zawodowej w branży budowlanej.