W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Oświadczenie ministerstwa rozwoju pracy i technologii

31.03.2021

30 marca 2021 w regionalnym wydaniu Gazety Wyborczej został opublikowany materiał; „Toruńska Posłanka Porozumienia: "Pan premier chciał po raz kolejny zaatakować opozycję" autorstwa red. Sandry Zakrzewskiej. W artykule przytoczono pismo, które pani poseł wystosowała do wojewody kujawsko- pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza.

Na jasnym tle min. Iwona Michałek

Redakcja Gazety Wyborczej dopuściła się braku rzetelności i staranności dziennikarskiej bowiem autorką pisma skierowanego do wojewody jest  poseł Iwona Kozłowska z KO, a nie, jak napisała autorka artykułu - pani poseł Iwona Michałek z Porozumienia.

Wydźwięk  pisma sugeruje krytyczny stosunek jego autorki wobec działań Premiera Mateusza Morawieckiego i rządu. Ponadto, materiał został zilustrowany zdjęciem sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Pracy i Technologii Iwony Michałek. Treść artykułu  godzi zatem w dobre imię pani Minister i sugeruje, że krytykuje decyzje Premiera Mateusza Morawieckiego.

W związku z powyższym, oświadczamy, że Pani Minister Iwona Michałek podejmie stosowne kroki prawne wobec redakcji Gazety Wyborczej.