W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wyniki 19 Seminarium Zamówień Publicznych UE ONZ.

27.04.2023

17-18 kwietnia 2023 r. w Nowym Jorku odbyło się 19. Seminarium Zamówień Publicznych UE-ONZ (EU-UN Procurement Seminar), którego celem było ułatwienie przedsiębiorstwom z Unii Europejskiej dołączenia do grona dostawców w ramach zamówień publicznych Organizacji Narodów Zjednoczonych.

W płatnym seminarium organizowanym przez European Procurement Forum (EUPF) wzięło w tym roku udział ponad czterdzieści firm i agencji rządowych z państw UE, w tym trzy przedsiębiorstwa z Polski.

Program dwudniowego seminarium był rozbudowany i opierał się przede wszystkim na możliwości skorzystania z wiedzy pracowników Sekretariatu ONZ zajmujących się bezpośrednio zamówieniami publicznymi oraz nawiązania z nimi kontaktów. Poza ogólnym wprowadzeniem do tematyki przetargów ONZ, szkolenia zostały zorganizowane w formie warsztatów i interaktywnych sesji (deep dive sessions) podczas których przedstawiciele Organizacji przedstawiali swoje oczekiwania dotyczące zamówień produktów i usług z poszczególnych sektorów, zaś reprezentanci firm mogli zaprezentować własne doświadczenia oraz rozwiązania techniczne i biznesowe. EUPF umożliwił również przedsiębiorcom uczestnictwo w warsztatach przybliżających sposób rejestracji w systemie United Nations Global Marketplace (UNGM - www.ungm.org), prezentacjach organizacji wyspecjalizowanych (BŚ, UNICEF, UNDP), spotkaniach „1 on 1” (omówienie strategii dla konkretnej firmy) oraz „B2B” (nawiązywanie kontaktów pomiędzy reprezentantami przedsiębiorstw). Szczegółowe sesje poświęcono w tym roku kwestiom logistyki i żywności, bezpieczeństwa fizycznego, ICT i cyberbezpieczeństwa, energii odnawialnej oraz transportu, w tym w szczególności transportu lotniczego.

Przedstawiciele Sekretariatu ONZ podkreślili, iż w związku z koniecznością zastąpienia samolotów i helikopterów wynajmowanych do tej pory od firm rosyjskich, ze względu na negatywną rekomendację co do korzystania z nich wydaną przez Międzynarodową Organizację Lotnictwa Cywilnego (International Civil Aviation Organization – ICAO), zawarto nowe umowy na dostawy tego rodzaju usług (m.in. 20 helikopterów w 10 operacjach pokojowych i misjach politycznych Organizacji), jednak zapotrzebowanie jest większe i niebawem w UNGM ukażą się kolejne ogłoszenia.

 

{"register":{"columns":[]}}