W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wyniki etapu krajowego konkursu Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości 2022 (EEPA 2022)

26.07.2022

Na tle szarej grafiki napis EUROPEAN ENTERPRISE PROMOTION AWARDS EEPA 2022

Z przyjemnością informujemy, że etap krajowy konkursu Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości 2022 został rozstrzygnięty.

Wyniki etapu krajowego 

pierwsze miejsce - „Przedsiębiorcze Dzieciaki”,
drugie miejsce - „Business Mentoring Sessions”,
trzecie miejsce - „Startup Jump”,
wyróżnienie - „Platforma startowa dla nowych pomysłów - Hub of Talents 2”.


„Przedsiębiorcze Dzieciaki” to projekt polegający na wspieraniu kreatywności i pobudzaniu umiejętności przedsiębiorczych wśród dzieci w wieku 6-10 lat. Jest on realizowany przez Wydział Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin i Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim (kategoria konkursu: Promowanie ducha przedsiębiorczości). 
W 2021 roku pilotażowo do projektu dołączyła Polska Szkoła Sobotnia im. Dąbrówki w Cambridge, w roku bieżącym Wołyński Uniwersytet Narodowy im. Łesi Ukrainki – Łuck, Ukraina. Planowane są kolejne edycje w przyszłych latach.

„Business Mentoring Sessions” to cykl wydarzeń - warsztatów i spotkań mentoringowych z przedstawicielami biznesu. Ich głównym celem jest inspirowanie studentów cudzoziemców do związania swojej przyszłości zawodowej z Lublinem oraz tworzenia własnych, unikatowych inicjatyw biznesowych. 
Inicjatywa jest realizowana przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (kategoria konkursu: Przedsiębiorczość odpowiedzialna i wspierająca włączenie społeczne).

W ramach „Startup Jump” uczniowie i uczennice z warszawskich liceów i techników rozwijają najbardziej poszukiwane na rynku pracy kompetencje:

  • przedsiębiorczość,
  • kreatywność,
  • innowacyjność.

Biorą udział w warsztatach oraz spotkaniach z praktykami biznesu, odwiedzają warszawskie inkubatory, huby biznesowe oraz co-worki, tworzą również prototypowe firmy w ramach „Mistrzostw Startup Jump”. 

Inicjatywa realizowana jest przez Urząd m.st. Warszawy (kategoria konkursu: Promowanie ducha przedsiębiorczości).

Wyróżniona została także inicjatywa, która w kategorii: Inwestowanie w umiejętności przedsiębiorcze zdobyła najwięcej punktów tj. „Platforma startowa dla nowych pomysłów - Hub of Talents 2”. Inicjatywa ta jest realizowana przez Białostocki Park Naukowo-Technologiczny.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Cel konkursu 

Konkurs EEPA nagradza najlepszych promotorów w dziedzinie przedsiębiorczości w Europie. W ramach konkursu można zgłaszać inicjatywy obejmujące sześć poszczególnych kategorii:

  • promowanie ducha przedsiębiorczości,
  • inwestowanie w umiejętności przedsiębiorcze,
  • rozwój środowiska biznesowego oraz wspieranie transformacji cyfrowej,
  • wspieranie umiędzynarodowiania działalności,
  • wspieranie zielonej transformacji,
  • przedsiębiorczość odpowiedzialna i wspierająca włączenie społeczne.

Etap europejski EEPA 2022

Do etapu europejskiego EPPA 2022 zakwalifikowały się dwie inicjatywy. Uzyskały one w etapie krajowym największą liczbę punktów w dwóch różnych kategoriach:

  1. „Przedsiębiorcze Dzieciaki” w kategorii Promowanie ducha przedsiębiorczości. 
  2.  „Business Mentoring Sessions” w kategorii Przedsiębiorczość odpowiedzialna i wspierająca włączenie społeczne.

Rozstrzygnięcie etapu europejskiego odbędzie się 28-30 listopada 2022 r. w Pradze podczas Zgromadzenia MŚP (#SMEAssembly2022)

Zachęcamy do śledzenia informacji o konkursie EEPA 2022 na stronie internetowej KE.  
 

{"register":{"columns":[]}}