W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dotyczy wyników zaproszenia do składania projektów wpisujących się w łańcuch wartości pełnego cyklu życia baterii nowej generacji dla pojazdów oraz stacjonarnych systemów magazynowania energii.

23.08.2019

W nawiązaniu do „Zaproszenia do składania projektów wpisujących się w łańcuch wartości pełnego cyklu życia baterii nowej generacji dla pojazdów oraz stacjonarnych systemów magazynowania energii”, ogłoszonego na stronach internetowych Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT) w dniu 16 kwietnia 2019 r., niniejszym informujemy, że w wyznaczonym terminie do MPiT wpłynęło 17 projektów.

Zdjęcie logotypu Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii

Do dalszego procedowania zakwalifikowano cztery projekty złożone przez:

Elemental Holding, Grupa Eneris, SGL Carbon oraz Umicore (kolejność alfabetyczna).

Rozeznanie aktualnego stanu rynku wskazuje, że największe szanse dla Polski stwarza zaangażowanie się w rozwój dwóch następujących obszarów:

  • Recykling baterii dedykowanych elektromobilności.
  • Nowe technologie produkcji ogniw na potrzeby elektromobilności.

W związku z powyższym, Minister Przedsiębiorczości i Technologii wystąpił do Dyrektora Narodowego Centrum Badan i Rozwoju z wnioskiem o przeprowadzenie w okresie wakacyjnym kolejnego konkursu przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju dedykowanemu niżej wymienionym obszarom.

  • Recykling baterii litowo-jonowych, niklowo-wodorkowych oraz nowej generacji przeznaczonych dla bezemisyjnego transportu;
  • Opracowanie własnej technologii produkcji baterii litowo-jonowych oraz nowej generacji na potrzeby bezemisyjnego transportu.

Zgodnie z informacją otrzymaną z NCBiR, projekty z tych obszarów będą mogły uzyskać wsparcie w ramach ogłoszonego właśnie konkursu w poddziałaniu 1.1.1. POIR, w tzw. „Szybkiej ścieżce".

W ramach ww. konkursu jest możliwość otrzymania dofinansowania projektów w szerokim spektrum tematycznym, projektów wpisujących się w Krajowe Inteligentne Specjalizacje. O dofinansowanie mogą aplikować zarówno samodzielne przedsiębiorstwa (niezależnie od wielkości) oraz konsorcja (co może być szczególnie atrakcyjne dla przedsiębiorców - także z udziałem organizacji badawczych).

Szczegóły dotyczące Konkursu dostępne są pod linkiem:

https://www.ncbr.gov.pl/programy/fundusze-europejskie/poir/konkursy/konkurs-6-1-1-1-2019/

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
23.08.2019 12:40 Martyna Krawczonek
Pierwsza publikacja:
23.08.2019 12:40 Martyna Krawczonek
{"register":{"columns":[]}}