W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Startup Games Warsaw, czyli polsko-brytyjski splot innowacji

12.03.2019

Warszawa przez dwa dni jest centrum polskiego i brytyjskiego świata start-upów. Stało się tak za sprawą Startup Games Warsaw, wydarzenia współorganizowanego przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ambasadę Brytyjską w Warszawie.

Logo Startup Games Warsaw

Specjalna formuła Startup Games ma rozwinąć u przedstawicieli start-upów umiejętności skutecznego prezentowania swoich pomysłów przed inwestorami. Głównym elementem wydarzenia jest gra z jasno określonymi zasadami. Uczestnicy są podzieleni na dwie grupy: przedsiębiorców – pomysłodawców oraz inwestorów. Każdy z nich korzysta z dedykowanej wydarzeniu aplikacji, w której odbywają się kluczowe dla graczy decyzje. Na początku gry każda „firma” otrzymuje 100 akcji oraz 1 mln funtów (które mogą również inwestować). Inwestorzy licytując akcje spółek, wskazują najbardziej obiecujące przedsięwzięcie.

Gra przeplata się z panelami i spotkaniami z mentorami, którzy doradzają m.in. jak właściwie się zaprezentować, czego poszukują i oczekują inwestorzy, aż w końcu jak wprowadzić firmę na międzynarodowy rynek.

- Im większa będzie liczba prężnie rozwijających się, nowatorskich firm, tym szybciej będzie rósł poziom innowacyjności naszej gospodarki. Dlatego konsekwentnie budujemy w Polsce ekosystem dla rozwoju młodych przedsiębiorców z przyszłościowymi rozwiązaniami. Jego elementem jest m.in. działający od 2016 r. program Start In Poland. Oferuje on tzw. „smart money”, czyli nie tylko pieniądze, ale także coaching i mentoring na każdym etapie wzrostu idei i firmy – od rozwoju produktu, po wejście na rynek i internacjonalizację. Rozwiązania, które oferujemy, to także szeroki pakiet ulg dla innowatorów, a wkrótce nowy rodzaj spółki, głównie dla startupów, czyli Prosta Spółka Akcyjna – powiedział podczas sesji otwierającej wiceszef resortu przedsiębiorczości i technologii Marek Niedużak. 

- Sektor technologii rozwija się 2,6 razy szybciej niż reszta brytyjskiej gospodarki, a wartość sektora technologii cyfrowych to niemalże 184 miliardy funtów. Wielka Brytania jest również celem nr 1 w Europie dla Venture Capital. Na Wielką Brytanię przypadło 37% wszystkich inwestycji w Europie, a polowa tych inwestycji dotyczyła właśnie brytyjskiego sektora technologicznego. W ubiegłym roku inwestorzy z Doliny Krzemowej zainwestowali rekordową sumę 1,1 mld funtów w brytyjskie przedsiębiorstwa technologiczne. Podczas konsultacji międzyrządowych między naszymi krajami, w grudniu, premierzy zgodzili się, że w 2019 roku powinniśmy ustanowić brytyjsko-polskie partnerstwo technologiczne. Startup Games Warsaw jest pierwszym wydarzeniem, otwierającym nowy rozdział naszej wspanialej współpracy! – podkreślił Jonathan Knott, Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce.

Do Startup Games Warsaw zgłosiło się 150 start-upów i 35 inwestorów, z Polski i Wielkiej Brytanii. Wydarzenie, oprócz zdobycia umiejętności merytorycznych, było szansą na nawiązanie kontaktów biznesowych.

Dla zwycięzcy, czyli „firmy”, która zyskała najwięcej akcji i osiągnęła najwyższą wycenę przewidziano nagrodę. Jest nią tygodniowy wyjazd na London Tech Week.

Zdjęcia (4)

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
18.03.2019 15:11 Monika Waćkowska-Kabaczyńska
Pierwsza publikacja:
18.03.2019 15:11 Monika Waćkowska-Kabaczyńska
{"register":{"columns":[]}}