O ministerstwie

 

Prace Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT) koncentrują się na zmianach otoczenia prawnego prowadzenia biznesu w Polsce. Nasze działania to realne ułatwienia dla przedsiębiorców, które zdejmują z nich wiele biurokratycznych obciążeń.

Zmienia się też relacja na linii przedsiębiorca - administracja. Przedsiębiorcy to nasz partner, a nie klient. Wspólnie pracujemy nad jak najkorzystniejszymi działaniami, które sprawiają, że prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce jest łatwiejsze.

Szczególnie istotne są dla nas przedsięwzięcia zaawansowane technologicznie. To charakter inwestycji, jej lokalizacja i jakość tworzonych miejsc pracy będą kluczowe przy przyznawaniu preferencji podatkowych na terenie Polski.

Wzrost eksportu polskich produktów i usług na globalne rynki, to kolejne zadanie MPiT. Tak jak upowszechnianie elektronicznych form płatności.

Przed nami też najbardziej złożona transformacja ze wszystkich rewolucji przemysłowych. Idziemy w kierunku przemysłu 4.0. To szansa dla Polski na zajęcie pozycji lidera w obszarze innowacyjnych gałęzi przemysłu.

Rozwój innowacji wspieramy również na poziomie startupów, którym dedykujemy program Start in Poland.

Wspieramy działania na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce, koordynując program E-bus – bezemisyjnego, nowoczesnego transportu miejskiego.