W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Minister Piotr Nowak powołał członków Krajowej Izby Odwoławczej

22.11.2021

Dzisiaj zostali powołani nowi członkowie Krajowej Izby Odwoławczej. Akty powołania wręczył minister rozwoju i technologii Piotr Nowak.

Minister Nowak ściska rękę i wręcza powołanie nowemu członkowi KIO.

Rolą Krajowej Izby Odwoławczej jest rozpoznawanie odwołań wnoszonych w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. W uroczystości wzięli udział także  Prezes Urzędu Zamówień Publicznych Hubert Nowak oraz Wiceprezes Krajowej Izby Odwoławczej Jan Kuzawiński.

Minister podkreślił istotne znaczenie Krajowej Izby Odwoławczej w systemie zamówień publicznych. 

Sprawne i efektywne funkcjonowanie Izby jest szczególnie istotne w związku z zadaniami wynikającymi z nowej ustawy Prawo zamówień publicznych. Orzecznictwo Izby wskazuje kierunki i standardy w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego

– powiedział minister rozwoju i technologii Piotr Nowak.   

Krajową Izbę Odwoławczą, która istnieje od 2007 r., tworzą członkowie Izby. W jej skład może wchodzić do 100 członków, obecnie jest ich 43. Są oni niezawiśli i związani wyłącznie przepisami obowiązującego prawa. Muszą posiadać wyższe wykształcenie prawnicze oraz wyróżniać się wiedzą z zakresu zamówień i prawa cywilnego, a także posiadać minimum pięcioletnie doświadczenie w tym zakresie.

Nowi członkowie KIO:

  • Marek Bienias
  • Aleksandra Kot
  • Anna Kurowska
  • Rafał Malinowski
  • Michał Pawłowski
  • Maksym Smorczewski.

Krajowa Izba Odwoławcza

Z dniem 5 grudnia 2007 r. Krajowa Izba Odwoławcza zastąpiła w rozpoznawaniu odwołań Zespoły Arbitrów. KIO pełni funkcję stałego organu, którego zadaniem jest rozpoznawanie w pierwszej instancji odwołań od niezgodnych z prawem czynności lub zaniechań zamawiających w postępowaniach o udzielenie zamówień publicznych.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}