W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wiceminister Olga Semeniuk na Ogólnopolskim Szczycie Gospodarczym VII edycji OSG 2021 w Lublinie

04.10.2021

Perspektywy dla polskiej gospodarki i jej dalszy impuls rozwojowy w postaci wprowadzenia rozwiązań rządowego programu Polski Ład, a także wykorzystanie przez Polskę jej potencjału inwestycyjnego - to główne tematy poruszone przez wiceminister rozwoju i technologii Olgę Semeniuk na VII edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego w Lublinie.

Wiceminister Olga Semeniuk uczestniczy w Ogólnopolskim Szczycie Gospodarczym 2021 r.

„Państwo-Gospodarka-Bezpieczeństwo. Filary polskiej gospodarki przyszłości” to tegoroczne hasło przewodnie Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego - OSG 2021. To jedno z największych wydarzeń gospodarczo-biznesowych, które odbywa się w Lublinie.

Głównym celem i zamiarem rządowego programu Polski Ład jest wyrównywanie szans pomiędzy poszczególnymi klasami społecznymi. Mówiąc o Polskim Ładzie należy wspomnieć o fundacji rodzinnej, której celem jest zabezpieczenie potencjału firm rodzinnych. Tego skarbu, który znajduje się w przestrzeni funkcjonowania małych i średnich firm. Jesteśmy ministerstwem, które jako pierwsze rozpoczęło bardzo szeroką współpracę z polskimi producentami, rzemieślnikami

- powiedziała wiceminister Olga Semeniuk w trakcie debaty.
I dodała: 

We współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości zamierzamy stworzyć program kapitału dla młodych. Chcemy zachęcić młodych ludzi do 35 roku życia do zakładania jednoosobowych działalności gospodarczych i do pokazywania im konkretnych ścieżek tych związanych z wynalazkami, z przedmiotami ścisłymi czy energetyką. 

Podczas debaty rozmawiano także o wykorzystywaniu przez Polskę swojego potencjału, jeżeli chodzi o rozwój poprzez inwestycje.

Siłą napędową rozwoju i innowacyjności są badania i prace rozwojowe, które pozwalają na zdobycie niezbędnej wiedzy do wprowadzania nowych technologii czy ulepszania metod pracy oraz produkcji

– mówiła wiceminister. 

Pandemia pokazała jak bardzo ważne jest tworzenie programów i strategii dla MŚP do tego, aby mogli oni inwestować w nowe produkty, a tym samym być atrakcyjni i zwiększać konkurencyjność narodową.

Podczas OSG zostały wręczone statuetki „Bursztyn Polskiej Gospodarki 2021” i "Bursztynowe Serce 2021". 

Za szczególne działania w zakresie rozwoju i bezpieczeństwa polskiej gospodarki w kraju oraz zagranicą statuetkę „Bursztyn Polskiej Gospodarki 2021” otrzymali:

Małgorzata Jarosińska-Jedynak - Sekretarz Stanu, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej,  

Daniel Obajtek - Prezes PKN ORLEN S.A.,  KGHM Polska Miedź S.A.,

Przemysław Daca - Prezes Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie,

Rafał Gawin - Prezes, Urząd Regulacji Energetyki,

Tomasz Hinc - Prezes, Grupa Azoty S.A.

Statuetkę „Bursztynowe Serce” za szczególne działania w zakresie filantropii przyznano Fundacji PGE.

{"register":{"columns":[]}}