W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konferencja Mapa Drogowa sztucznej inteligencji w Polsce

21.01.2019

Dzień po spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego z szefem globalnego giganta innowacji Google – Sundarem Pichaiem, w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii ruszyła burza mózgów mobilizująca środowiska akademickie, administrację publiczną, biznes oraz instytucje społeczeństwa obywatelskiego wokół wyzwań związanych ze sztuczną inteligencją.

Rozwój sztucznej inteligencji w Polsce

Konferencja pt. „Mapa drogowa rozwoju sztucznej inteligencji w Polsce” potrwa dwa dni, podczas których odbędą się debaty i warsztaty z udziałem krajowych i zagranicznych ekspertów w dziedzinie rozwoju sztucznej inteligencji, a o pejzażu polskiego AI opowiedzą praktycy ze sfery małego i dużego biznesu.

Polska musi być twórcą technologii opartych na AI, a nie tylko ich konsumentem. Co równie istotne w procesie rozwoju technologii opartej na sztucznej inteligencji Polska musi odnosić również korzyści  społeczne, a nie tylko ekonomiczne. Sztuczna inteligencja już teraz pomaga rozwiązywać niektóre z największych wyzwań świata: od leczenia chorób przewlekłych lub zmniejszenia liczby ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych po przeciwdziałanie zmianom klimatu lub przewidywanie zagrożeń dla bezpieczeństwa cyberprzestrzeni – powiedział otwierając konferencję Jan Staniłko, Dyrektor Departamentu Innowacji w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

 

Konferencja została zorganizowana z myślą, aby na drodze przygotowywań Mapy drogowej dla rozwoju polskiego AI poznać stanowiska wielu środowisk. Stąd listę zagadnień do dyskusji pozostawiamy otwartą. W Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii liczymy na twórczy dialog wszystkich aktorów ekosystemu AI, który pozwoli odpowiedzieć na krytyczne pytania: W jakich dziedzinach AI powinna się specjalizować Polska? Jak wyglądają działania w Polsce w obszarze rozwoju ekosystemu AI, w porównaniu do działań w innych krajach? Czego potrzebują centra R&D, aby lokować w Polsce projekty zorientowane na AI? Jakich działań potrzebują polskie firmy, aby lepiej i szybciej wdrażać rozwiązania AI? Ilu i jakich informatyków potrzebuje IT i pozostałe branże gospodarki, celem przyspieszenia rozwoju i wdrożeń rozwiązań AI?

W próbie odpowiedzi na te wyzwania uczestnicy konferencji posiłkować się będą doświadczeniem gości z Wielkiej Brytanii - Dr Zoë Webster, dyrektor - AI and Data Economy  oraz  Peterem Bloomfield z  Digital Catapult .

Drugi dzień konferencji poświęcony będzie pracy warsztatowej w duchu design thinking nad budowanie międzyśrodowiskowych partnerstw na rzecz Sztucznej Inteligencji. Odbędą się następujące sesje warsztatowe:

  1. Sesja: Nauka dla Korporacji i Startupów
  2. Sesja: Startupy dla Korporacji i Nauki
  3. Sesja: Korporacja dla Startupów i Nauki

 

{"register":{"columns":[]}}