W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Daj pomysł na drona i zgarnij nagrody - konkurs „MyGalileoDrone”

31.07.2020

Nawet 100 tysięcy euro można wygrać w „MyGalileoDrone” - europejskim konkursie na innowacyjne rozwiązania oparte na dronach. Zgłoszenia można wysyłać do 31 sierpnia. Działajcie!

Grafika wektorowa przedstawiająca mężczyznę sterującego dronem w górach.

Konkurs ogłosiła Agencja Europejskiego GNSS (GSA). To instytucja, która zarządza interesami publicznymi w związku z europejskimi programami globalnego systemu nawigacji satelitarnej (GNSS), europejskim systemem wspomagania satelitarnego (EGNOS) i Galileo.

Dla wszystkich

Celem konkursu „MyGalileoDrone” jest zaprojektowanie i rozwój, przy użyciu odbiornika obsługującego system Galileo, aplikacji i usług opartych na dronach, związanych m.in. z inteligentną mobilnością, zrównoważonym rolnictwem, ochroną środowiska oraz wykorzystaniem synergii pomiędzy danymi kosmicznymi i sieciami komórkowymi (5G) oraz Internetu Rzeczy (IoT).

Co ważne - w konkursie udział może wziąć każdy - osoby prywatne, start-upy, MŚP oraz jednostki naukowo-badawcze.

Organizatorzy dla najlepszych projektów przewidzieli cztery nagrody finansowe:

  • 1. miejsce: 100 000 euro
  • 2. miejsce: 60 000 euro
  • 3. miejsce: 40 000 euro
  • 4. miejsce: 30 000 euro.

Termin na zgłaszanie propozycji to 31 sierpnia 2020 r.

Zachęcamy do udziału!

Szczegółowe informacje o konkursie.