W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

ENISA zaprasza do nowej grupy eksperckiej ds. certyfikacji cyberbezpieczeństwa

12.08.2019

Jeżeli interesuje Cię cyberbezpieczeństwo i chcesz dbać o jak najwyższy jego poziom na naszym kontynencie, Agencja Unii Europejskiej ds. Cyberbezpieczeństwa (ENISA) poszukuje właśnie Ciebie!

Kłódka na klawiaturze komputera.

ENISA na mocy Aktu o Cyberbezpieczeństwie może powoływać doradcze grupy eksperckie do realizacji określonego zadania. Komisja Europejska zwróciła się do Agencji ENISA o przygotowanie propozycji programu certyfikacji cyberbezpieczeństwa. Program ma zastąpić SOG-IS MRA, czyli umowę o wzajemnym uznaniu certyfikatów bezpieczeństwa technologii informacyjnych. W związku z tym rozpoczęły się prace nad stworzeniem zespołu, który będzie odpowiedzialny za stworzenie propozycji. Więcej informacji na temat tej grupy znajdziecie tutaj.

Jak ma wyglądać praca nad programem?
Program certyfikacji zastąpi SOG-IS MRA. Będzie bazował na Common Criteria (CC) czyli normie określającej kryteria oceny bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

Jak aplikować?
Wszyscy zainteresowani w udziałem w pracach tej grupy eksperckiej mogą zgłosić swoją kandydaturę.
Aplikację można składać do 19 września 2019 r., do godz. 12 czasu wschodnioeuropejskiego.