W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Izabela Albrycht

Dyrektor Centrum Cyberbezpieczeństwa AGH w Krakowie, a także współzałożycielka Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC. 

Dyrektor powołanego we wrześniu 2022 r. Centrum Cyberbezpieczeństwa w AGH w Krakowie. Współzałożycielka funkcjonującego od 2014 r. Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC, i aktualnie członek jego Komitetu Programowego. W latach 2010 – 2021 była Prezesem Instytutu Kościuszki. Jest przewodniczącą Rady Doradczej Polskiego Klastra Cyberbezpieczeństwa #CyberMadeInPoland.  

W latach 2016 – 2018 przewodniczyła Radzie do Spraw Cyfryzacji II kadencji, była członkiem Rady III kadencji, a od 2021 r. jest członkiem Rady IV kadencji.  

W grudniu 2021 r. została powołana w skład Rady ds. Bezpieczeństwa i Obronności w ramach Narodowej Rady Rozwoju w Kancelarii Prezydenta RP. W latach 2020–2022 jako członek rady doradców NATO ds. nowych i przełomowych technologii współtworzyła koncepcję DIANA (Defence Accelerator Fund for North Atlantic) oraz Funduszu Innowacyjności. W latach 2020-2022 reprezentowała Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji (PIIT), Związek Cyfrowa Polska (ZIPSEE Digital Poland) oraz Krajową IzbęGospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEIT) w Zarządzie DIGITAL EUROPE. Od 2017 r. zasiada w Radzie Nadzorczej Asseco Poland S.A., a od 2019  r. w ComCERT S.A. 

Jest współzałożycielką Women4Cyber, inicjatywy zainaugurowanej przez European Cyber Security Organisation (ECSO) w Brukseli oraz Polskiego Klastra Cyberbezpieczeństwa #CyberMadeInPoland. W latach 2019 – 2020 wchodziła w skład Global Future Council on Cybersecurity w ramach World Economic Forum w Genewie. 

Jest politologiem, absolwentką Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Współautorka raportów, publikacji i analiz koncentrujących się na zagadnieniach związanych z politykami unijnymi, stosunkami międzynarodowymi, cyberbezpieczeństwem i cyfrowymi technologiami.  

W 2017 r. znalazła się na prestiżowej liście New Europe 100 Challengers opracowanej przez Financial Times Res Publica, Google i International Visegrad Fund. W 2019 r. została wyróżniona jako jedna z 50 najbardziej wpływowych kobiet zajmujących się cyberbezpieczeństwem w Europie (Europe’s 50 Most Influencial Women in Cybersecurity ranked by S.C. Media UK).  

{"register":{"columns":[]}}