W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Lubicie Polskę! Znamy wyniki konkursu

26.10.2020

Ponad 1000 prac wypłynęło na organizowany przez nas konkurs „Lubię Polskę!”. Jesteśmy pod wrażeniem nie tylko liczby, ale przede wszystkim kreatywności młodych twórców. Wybór nie był prosty, ale się udało. Poznajcie naszych zwycięzców!

Grafika promująca konkurs, Na środku tekst: Lubię Polskę. Konkurs dla tych, którym się podoba. film/plakat/zdjęcie. Na dole na czerwonym tle informacja: Konkurs rozstrzygnięty. Sprawdź wyniki.

To był konkurs dla młodych ludzi. Chcieliśmy, aby uczestnicy w wieku od 12 do 24 lat pokazali nam (i nie tylko nam, o tym więcej nieco niżej) za co lubią Polskę. Doceniliśmy nie tylko niebanalne pomysły, ale też technikę i podejście do tematu.

Wiele powodów

Za niesamowitą przyrodę, za poezję i muzykę. Za Mikołaja Kopernika, Adama Małysza. Za pierogi, za bociany, które cieszą oko zwiastując co roku wiosnę. Za Smoka Wawelskiego i sam Kraków. Za Zakopane, przyciągającą jak magnes taflę Bałtyku i wszystko co pomiędzy górami a morzem. Za to właśnie lubicie Polskę! I to nam pokazaliście.

To tylko przykłady, bo w każdej z prac nadesłanych na ogłoszony przez nas na początku czerwca konkurs „Lubię Polskę!”, można znaleźć czasem nie jeden, a wiele powodów, które dowodzą, że Polski nie da się nie lubić. O to nam chodziło.

Spotkaliśmy się z bardzo pozytywnym odzewem – dziękujemy wszystkim za udział w konkursie! W sumie do 30 września, bo taki był termin zgłoszeń, wpłynęło do nas aż 1036 prac we wszystkich kategoriach, czyli plakat, film i zdjęcie. Chcieliśmy być jak najbardziej sprawiedliwi przy podejmowaniu wyboru, dlatego wprowadziliśmy też dwie kategorie wiekowe (od 12 do 17 i od 18 do 24 lat).

- To niezwykle budujące, że młodzi ludzie potrafią w tak ciekawy sposób przekazać swoje emocje i patriotyzm, w tym często także ten lokalny – mówi Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa, który był także członkiem komisji konkursowej.

Obok niego w jury zasiedli też Roman Malinowski z NASK – Państwowego Instytutu Badawczego, Aleksander Tarkowski z Fundacji Centrum Cyfrowe, Lidia Stępińska-Ustasiak z Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Bogumił Książek z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Na poziomie

Wybór zwycięzców nie był łatwy. Komisja mogła przyznać trzy pierwsze nagrody w każdej kategorii. Dodatkowo wyróżniono 13 uczestników.

Ponieważ niektóre prace otrzymywały taką samą liczbę punktów, konieczne były dogrywki. Zdecydowano też o przyznaniu dwóch pierwszych miejsc w kategorii „plakat” w młodszej grupie wiekowej.

Sprawdźcie pełną listę laureatów i wyróżnionych, obejrzyjcie docenione przez jury prace.

To nie koniec nagród – zwycięskie prace zostaną zaprezentowane także podczas przyszłorocznego 16. Forum Zarządzania Internetem (IGF), które odbędzie się w Katowicach.

IGF jest inicjatywą Organizacji Narodów Zjednoczonych. To miejsce spotkań i wymiany myśli przedstawicieli rządów, nauki, biznesu i organizacji pozarządowych z różnych zakątków świata.

Światowa promocja

- To niezwykle ważne wydarzenie, w którym bierze udział kilka tysięcy osób z całego świata – mówi Marek Zagórski, Sekretarz Stanu w KPRM. – Zaprezentowane podczas Forum prace z konkursu „Lubię Polskę!” będą najskuteczniejszą promocją nie tylko naszego kraju, ale też fantastycznych młodych i kreatywnych Polaków – dodaje.

Zwycięzcy konkursu otrzymali tez nagrody pieniężne – laureaci pierwszych miejsc po 4000 złotych. Za zajęcie drugiego miejsca - 2000 złotych, a dla osób z trzecią lokatą czekało po 1000 złotych. Wyróżnionym przyznaliśmy po 500 złotych.

- Wielkie gratulacje i podziękowania dla nagrodzonych. Życzę Wam dalszych sukcesów i mam nadzieję, że nadal – równie skutecznie jak nas – będziecie przekonywać innych, że warto lubić Polskę – mówi minister Marek Zagórski.