W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Otwieramy przez API Centralną Ewidencję Pojazdów i Kierowców (CEPiK)

31.05.2019

Ministerstwo Cyfryzacji otworzyło dane techniczne o pojazdach. To kolejne dane udostępnione przez API w ramach projektu: „Otwarte dane – dostęp, standard, edukacja”.

Samochód osobowy

CEPiK to system informatyczny, który obejmuje centralną ewidencję kierowców (CEK) oraz centralną ewidencję pojazdów (CEP). Gromadzone są w nim między innymi dane o pojazdach. Dzięki API sprawdzisz m. in. ile samochodów danej marki jeździ w Polsce oraz poznasz ich wiek. Sprawdzisz też jaki rodzaj paliwa, czy pojemność silnika są najbardziej popularne w naszym kraju. Dzięki tym danym oszacujesz również procent aut sprowadzanych z zagranicy w danym województwie. Korzystając z interfejsu programistycznego aplikacji (API) można uzyskać bezpłatny dostęp do wybranych danych zgromadzonych w bazie CEPiK.

Budowa interfejsu API do CEPiK została zrealizowana w ramach projektu „Otwarte Dane – dostęp, standard, edukacja” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 r.